Słaby wzrost roślin?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Słaby wzrost roślin?

Postprzez wilczek_ » Pt 01 lis, 2019 11:02

Roślinki słabo rosną mchy się zatrzymały rogatek marnie je do podmian daje zawsze vita i mineral plus z azzo wydaje się mi że makro elementów brakuje w akwarium zero główna. Jakie makro mógłbym podać?
Woda w akwa 280 ms
GH 4.5
Kh 0
Ph ponizej 6
Do podmian dodaje także mirenokuton.
Jakie makro mogę podać dodaje, że w bańce są krystalizuje PRL SSS? Może macie jakieś pomysł? Moim zdaniem kompletny brak główna świadczy o bramkach makro?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez =Fresz= » Pt 01 lis, 2019 11:25

Możesz jeszcze raz ? [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez eXrat » Pt 01 lis, 2019 12:43

To jakiś dialekt regionalny ?
Obrazek
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez wilczek_ » Pt 01 lis, 2019 12:58

He he dialekt.....
Mam pytanko od jakiegoś czasu roślinki słabo rosną rogatek marnieje mchy stoją nie rosną mam też piękną roślinek pływającą coś jak rzęsa tylko że ma większe czerwone oczka i wybarwia się na czerwono do tej pory wrzucałem całe garści tego bo tak szybko rosła, teraz zanika ginie i moje pytanko czy to może być przyczyną braku makro jeżeli tak to co mogę dodać, jaki nawóz żeby krewetką nie zaszkodzić? Reszta czyli parametry wody są wyżej.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez eXrat » Pt 01 lis, 2019 14:17

Oświetlenie jakie ?
Może za mocne i rośliny marnieja, bo występuje brak równowagi światło/składniki odżywcze.
Roślina pływająca to może Limnobium ? Przy dobrym oświetleniu, potrafią dobrze ciągnąć z wody składniki.
Osobiście nie stosowałem żadnych nawozów w krewetkarium.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez wilczek_ » Pt 01 lis, 2019 15:08

Lampa aquaela Plant 6 w świeci się 8 godzin na dobę. Może mosses macro z krewetkarium.com było by dobre? Piszesz że nie używaleś nawozów a u Ciebie jak to wygląda jak rosną mchy? Dodam że zbiornik ma 8 miesięcy.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez eXrat » Pt 01 lis, 2019 21:14

U siebie również mam AQUAEL Leddy SMART 2 Plant i na mchy i bucki nie narzekam (zbiorniki 30 l).
Przy źle prowadzonym zbiorniku jest szansa, że w przeciągu pół roku ...
podłoże przestanie stanowić bufor i zbiornik nie będzie "działał" prawidłowo.
Wyjałowi się, jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez wilczek_ » So 02 lis, 2019 14:32

Jeżeli by się wyjałowiło to nie miał bym ph poniżej 6 chyba dobrze to rozumiem? Może zbyt często robię podmianki raz w tygodniu 2,5 l w 20 litrowy baniaki?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez Mr.Kreweta » So 02 lis, 2019 15:29

wilczek_ , albo czegoś brakuje ci w wodzie, albo czegoś jest za dużo, i to blokuje wzrost roślin, pewnie waliza testów na mikro makro wyjaśni co jest nie tak. Przynajmniej zmierz No3, bo często rogatek marnieje jak azotu nie ma, itd. Jak nie chcesz kupwać walizy z testami, to weź trochu wody z akwarium, idź do jakiegoś zoologicznego, to za kilka złotych zrobią Ci kilka najważniejszych testów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez wilczek_ » Cz 14 lis, 2019 11:37

Ms. Kreweta a coś takiego nawóz Makro N P K z krewetkarium.com podobno bezpieczny dla krewetek?? testów nie robiłem ale wygląda na to że azotu jest mało bo nawet pływające rośliny marnieją nie mówię już o zwykłej rzęsie zniknęła zupełnie. A w jaki sposób mógłbym podnieść poziom no3 bez dodawania nawozów??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 14 lis, 2019 15:42

wilczek_ napisał(a):Ms. Kreweta a coś takiego nawóz Makro N P K z krewetkarium.com podobno bezpieczny dla krewetek?? testów nie robiłem ale wygląda na to że azotu jest mało bo nawet pływające rośliny marnieją nie mówię już o zwykłej rzęsie zniknęła zupełnie. A w jaki sposób mógłbym podnieść poziom no3 bez dodawania nawozów??


A zrobiłeś test ile masz No3? Bo podobny efekt może dać jego nadmiar, i to się tyczy każdego pierwiastka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez wilczek_ » Pt 15 lis, 2019 07:51

nie robiłem a czy test na no3 zoleka wystarczy bo tylko takie mają w zoologu u mnie na chwilę obecną??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez wilczek_ » Pt 15 lis, 2019 08:06

test zrobił mi kolega poratował mnie no3 zerowe albo prawie zerowe co robić??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 15 lis, 2019 10:28

Jeszcze można się upewnić o całkowitym braku azotu, i zrobić jeszcze test na NH3, NH4 i No2, bo No3 może być zero a inne wysokie np. z braku odpowiednich bakterii nitryfikacyjnych... wtedy jak wszędzie jest zero można kupić nawóz azotowy do akwarium żeby wspomóc troszku, ale tu już trzeba bardzo uważać, bo wykończyć krewety jest b. łatwo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Słaby wzrost roślin?

Postprzez wilczek_ » Pt 15 lis, 2019 10:39

reszty testów nie będę kupował trudno ważniejsze krewety nie będę nawoził. A Ty Mr. Kreweta nawozisz? Baniaczek działa od marca tego roku czyli 9 miesięcy gruba warstwa podłoża benibachi bez odmulania może to kwestia że podłoże już nic nie oddaje? Zorbie ekspresowy restart po nowym roku to pewnie wszystko odrzyje.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości