Jaki filtr RO?

Moderator: =Fresz=

Jaki filtr RO?

Postprzez gabina » Cz 07 lis, 2019 09:06

Proszę o podpowiedź, jakich filtrów używacie do waszych krewetkariów? Myślę poważnie nad zmianą filtra. Obecnie posiadam RO3 i potrzebuję go wymienić na RO4 z żywicą. Tylko nie wiem czy takie rozwiązanie jest dobre dla krewetek. Będę zakładał akwarium morskie i taki filtr z żywicą będzie mi potrzebny. Zdecyduję się na jeden z filtrów https://www.oriontecdladomu.pl/pl/c/Jonizator-wody-Odwrocona-Osmoza/113, dzięki czemu będę miał też wodę do picia i gotowania.
Ostatnio edytowano N 10 lis, 2019 12:16 przez gabina, łącznie edytowano 1 raz
gabina
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 30 lip, 2019 11:22

Re: Jaki filtr RO?

Postprzez =Fresz= » Cz 07 lis, 2019 10:18

Do tego RO3 dokupujesz TYLKO dużą puszkę na żywicę i oczywiście samą żywicę ;) dla krewetek wystarczy woda z filtra RO3 dlatego ja mam trójnik i jak chce dla krewetek to odkręcam wodę dla krewetek z pominięciem żywicy ;)

P.s o tym że co jakiś czas musisz wymieniać membranę i częściej pozostałe wkłady to wiesz?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki filtr RO?

Postprzez wilczek_ » Cz 14 lis, 2019 11:01

Hej ja od niedawna mam filtr RO3 i dokupiłem fajny moduł liniowy który można uzupełniać żywicą jest tej samej wielkości jak filtr sendymentacyjny czy węglowy spinasz klipsami do reszty filtrów i wszystko gra ja jestem zadowolony. :-) .
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości