No-Planaria pytanie o DAWKE

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

No-Planaria pytanie o DAWKE

Postprzez Huee » Wt 03 maja, 2011 20:22

Witam zamówiłem no-planarie z allegro ilosc na 50l akwa. Ja posiadam 30l shrimpseta z crystal redmi gdzie niestety pojawiły się wypławki :/ i takie pytanie jak to zastosować teraz bo chyba nie warto ryzykować i dać to co mam .Przesyłka pewnie będzie w piątek albo w Poniedziałek więc mam troche czasu ;[

Podłoze to Ebigold shrimp soil ph 6-6,3 kh 3-4 gh 7-8 .

W akwa Crystal Redy jakieś Świderki ,ale na nich mi nie zależy .
I czy po 3 dniach kuracji od razu wymienić wode [czy jedna podmianka starczy czy podmiana po specyfiku + podmiana która ogólnie jest co tydzien]
Ostatnio edytowano Wt 03 maja, 2011 20:24 przez Huee, łącznie edytowano 2 razy
Huee
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 13 cze, 2010 16:30

Postprzez aquahobby1 » Wt 03 maja, 2011 21:18

W oryginalnym opakowaniu No planaria jest łyżeczka, jest to dawka odpowiadająca na 50 l akwarium. Jeżeli w zbiorniku jest podłoże zmiękczające wodę, proponuję podać ok. 20% więcej preparatu. Ponieważ jest to preparat ziołowy, i nie szkodzi krewetkom nawet przy potrójnej dawce (sam sprawdziłem) można się nie przykładać do aptekarskiej dokładnośći. Czas działania, to najlepiej 4 dni. Preparat nie szkodzi roślinom. Później podmiany można robić tak jak normalnie, natomiast trzeba zrobić większą jeżeli w zbiorniku jest dużo padłych po kuracji ślimaków, które zaczną się rozkładać.
Ostatnio edytowano Wt 03 maja, 2011 21:19 przez aquahobby1, łącznie edytowano 1 raz
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Huee » Wt 03 maja, 2011 22:58

To jest chyba odsypywane z opakowania więc miareczki nie będzie ;/
Huee
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 13 cze, 2010 16:30

Postprzez aquahobby1 » Śr 04 maja, 2011 03:02

Rozmieszaj całość w szklance wody akwariowej, i wlej. Będzie lekka zawiesina, ale się tym nie przejmuj, po paru godzinach się rozpuści.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Rapier » Śr 04 maja, 2011 08:37

Ja tez to zamówiłe, w poniedziałek dostałem przesyłkę i wczoraj podałem, dzisiaj wieczorem będzie druga dawka:-)
Rapier
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Huee » Pt 06 maja, 2011 17:37

Witam dziś dostalem ten biały proszek w dilerce napełniony około 1/4 [ale tylko wysokosciowo bo objetosciowo malo]
I jak wlac to do 250ml wody z akwa całe i wrzucić ? Czy moze poedzielić na mniejsze porcje np od jakies lyzeczki
Ostatnio edytowano Pt 06 maja, 2011 17:37 przez Huee, łącznie edytowano 1 raz
Huee
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 13 cze, 2010 16:30

Postprzez aquahobby1 » Pt 06 maja, 2011 18:32

Huee napisał(a):dziś dostalem ten biały proszek w dilerce
Mam nadzieję, że dostawca się nie pomylił, i wysłał No planarię. :mrgreen: Zrób tak jak pisałem wcześniej. Preparat od razu nie rozpuszcza się dokładnie, tworzy białą zawiesinę, ale się tym nie przejmuj, po paru godzinach zniknie. Rozmieszaj go w szklance, czy jakimś kubku, i wlej do akwarium starając się rozprowadzić po całej powierzchni. Oczywiście możesz też rozłożyć to na dwie raty, jeżeli się obawiasz, ale ogólnie powinieneś dać wszystko, żeby mieć pewność że je wytępisz na stałe. No chyba że znowu wprowadzisz jakieś rośliny, czy korzenie porośnięte mchami czy innymi flancami.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Huee » Pt 06 maja, 2011 18:43

Aha ok myslalem ,ze cały ten proszek wrzucony od razu[bo ogolne tam mowia o tym by robic co dzien o polowe mniejsza dawke]moze mi coś tam po grzmocić .

Bo ogólnie u mnie nie ma aż tylu wypławek w nocy tez nie wychodzą jakoś za specjalnie ,ale pare jest widocznych więc wole już teraz zwalczać :] .

EDIT:
Ok dałem połowe rozmieszalem w szklance wlałem jest mleczko jak mówiłeś ,ale przez te 2-3 dni może tak być byle by wytępić wyplawki :D.

za 2 dni podmianę zrobię [24h po drugiej dawce] i git :D


EDIT2:No chyba jednak lepiej było by dać wczoraj całe opakowanie bo dzis widzialem jedna wyplawke i miała się chyba dobrze ,ale zobaczymy dałem pare minut temu druga dawke :]
Ostatnio edytowano So 07 maja, 2011 18:37 przez Huee, łącznie edytowano 2 razy
Huee
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 13 cze, 2010 16:30

Postprzez adrianCK » Śr 13 lip, 2011 12:51

W mojej kostce pojawił się problem z wypławkami i nicieniami. Zakupiłem na allegro oryginalne opakowanie No-Planaria i przygotowałem porcje stosowane do wielkości baniaczka:
- dawka 1 - 1/2 miarki
- dawka 2 - 1/4 miarki
- dawka 3 - 1/4 miarki - większa niż zalecana
- dawka 4 - 1/4 miarki - ze względu na zawartość w wodzie węgla z AquaArt Carbo (na czas kuracji wstrzymane dawkowanie).

Po jakim czasie zauważyliście pozbycie się nieproszonych gości? u mnie po czwartej dawce jeszcze widać pojedyncze sztuki! Po jakim czasie zrobić podmianę wody? Kiedy zacząć ponowne podawanie nawozów?
Avatar użytkownika
adrianCK
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz 26 maja, 2011 10:36
Lokalizacja: Kielce/gm. Łopuszno

Postprzez tomala » Cz 14 lip, 2011 20:48

Witam,

czy nie wiecie gdzie można w chwili obecnej dostać No-Planarie?, na allegro nie jest dostępna, może znacie jakiś sklep stacjonarny w Warszawie, który ma to dostępne, a może ktoś z was ma nadmiar chętnie odkupię (najchętniej od kogoś z Warszawy) na zbiornik 50l

pozdrawiam
tomala
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz 14 lip, 2011 20:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez adrianCK » Cz 14 lip, 2011 21:36

Tu masz link do ostatniej aukcji, w linku są namiary na sprzedającego - zadzwoń lub napisz a wystawi ponownie lub dogadacie się w jakiś inny sposób. Ja kupowałem od niego i wszystko było ok.

LINK
Avatar użytkownika
adrianCK
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz 26 maja, 2011 10:36
Lokalizacja: Kielce/gm. Łopuszno

Postprzez tomala » Pt 15 lip, 2011 05:45

Już to zrobiłem jakiś czas temu, czekam na odpowiedź, dzięki za pomoc.

EDIT

Zakupiłem na allegro
Ostatnio edytowano Pt 15 lip, 2011 19:31 przez tomala, łącznie edytowano 1 raz
tomala
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): Cz 14 lip, 2011 20:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marylka » Pt 25 lis, 2011 15:07

Też zakupiłam na allegro, ale duże opakowanie. W sumie wypławki rozpleniłam w trzech akwariach (45l, 50l, 112l), chociaż w trzecim dużo ich nie ma.
Jak u was było ze skutecznością? Zalecana kurację 3-dniową przedłużyłam do tygodnia (był preparat wiec tak dla świętości świętych sypałam :mrgreen: :mrgreen: Podawałam no-planaria z drżeniem ręki, bo mam trochę wyselekcjonowanych krewetek, ale na szczęście zero strat w zwierzakach. Wypławków ja dotąd nie widuję....i o to chodzi ;-)
marylka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 25 lis, 2011 14:23

Postprzez odi » Pt 25 lis, 2011 17:39

NO-PLANARIA oferowana jest ta tablicy.pl

[url=http://tablica.pl/oferty/?q=No-Planaria&search[title_description]=on]link[/url]
odi
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 23:30
Lokalizacja: Mońki

Re: No-Planaria pytanie o DAWKE

Postprzez slovy » So 30 gru, 2023 10:56

Odgrzewany kotlet, jednak postanowiłem opisać swoje spostrzeżenia.
Zbiornik 100 l, podłoże aktywne, grubość 7 do 10 cm z tyłu zbiornika.
W zbiorniku ślimaki plus krewetki tiger red fancy. Środek zastosowany no planaria.
Przy dawce odpowiedniej na 100l , brak jakiejkolwiek reakcji.
Po godzinie donana 3 dawka, nadal brak jakichkolwiek symptomów zastosowania, po następnej godzinie dodana następna porcja w ilości 3 dawki - brak reakcji na środek.
slovy
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 25 gru, 2023 08:46

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości