[40L] Początek Przygody by Wiśnia

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[40L] Początek Przygody by Wiśnia

Postprzez wisienka3611 » Cz 22 sie, 2019 20:52

Witam
Akwarium posiadam od 2 lat także można powiedzieć że jestem jeszcze niedoświadczonym akwarystą. Moim początkiem był baniaczek stricte rybny haha :D dla paru neonek innesa.
Przez cały czas podglądałem innych akwarystów na YT oraz szukałem różnych informacji na forach.
Aż pewnego dnia na YT natrafiłem na krewetki akwariowe, była to miłość od pierwszego wejrzenia.
Jako że mój baniak raczej wrażenia schludnej kosteczki lecz zabrudzonego szamba, pomyślałem że nie ma sensu się go pozbywać lecz spróbować czegoś nowego i uratować to co z niego jeszcze zostało.
Także inwestycja.

Na początek spróbowałem odratować co się tylko dało. Został mi filtr Aquaela Pat Mini, Grzałka Aquaela z termostatem na 25*C, Korzeń, Akwa 35x35x35 OPTIWHITE, 2 x Leddy Slim PLANT 6W
Timer i Gałęzatka.

Następnie popełniłem zakupy :D
U-Jet 3 ( którego przerobiłem pod głowice Pata ), Miernik PH, Miernik TDS-3, Zestaw Testów do wody firmy ZOOLEK ( GH-KH, NO2, NO3, PO4 ), Parę liści Ketapangu, trochę liści dębu, szyszki olchy,
kryjówka porcelanowa dla krewetek, uzdatniacz wody Safe Water z firmy Aqua Art, Bakterie; AZOO (PSB, BIOGUARD, BIO-BACTERIA 11w1), Seachem Stability, Benibachi Bacteria Bee3, Carbo Easy Life,
oraz Seachem Clarity.
Jako podłoże zastosowałem Seachem Fluorite jako że wybór padł na krewetki Neocardina na kranówce.

Z roślin jakie zamówiłem to:
Anubias nana petite
Mayaca Fluviatilis
Micranthemum Monte Carlo
Pistia stratiotes ( dla ktorej wykonałem kółko z którego ciężko się będzie jej wydostać :D )

Zostały mi również dwa neonki innesa z tego baniaka które od początku zalania pływają i mają się dobrze a szkoda było mi się ich pozbywać.
Parametry wody od razu po zalaniu: PH: 7.5, KH: 6, GH: 12, PPM: 120, NO2 NO3 PO4 wszystko 0.
Parametry wody tydzień po zalaniu: PH: 7.5, KH: 5, GH: 12, PPM: 110, NO2 NO3 PO4 wszystko 0. ( parametry po podmiance nie wiem czy dobrze zrobiłem mierząc po a nie przed )
Pierwsze krewetki planuje wpuścić po wakacjach czyli gdzieś najwcześniej 16 września ( mój wybór padł na RED SAKURA )

PS zapomniałem wspomnieć że Carbo mam zamiar używać jedynie przed wpuszczeniem krewetek w dawce 1ml dziennie, w celu pobudzenia roślin do rozrostu i przyhamowania trochę glonowiska.

Jeżeli jesteście czegoś ciekawi albo macie jakieś rady dla mnie to pisać :D
Z góry dzięki za każdą pomoc :D

Zdęcia baniaczka oraz zawartości szafki :D
Obrazek
Po dodaniu szyszek zrobiło się nieco brązowo :(
Obrazek
aktualny wygląd baniaczka :D woda mętna prze clarity.
Obrazek
No i cały mój akwariowy dobytek :D
Obrazek Obrazek
wisienka3611
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 22 sie, 2019 19:03

Re: [40L] Początek Przygody by Wiśnia

Postprzez Raffy » Pt 23 sie, 2019 00:01

Kurde.. ja nawet na 40 baniek w chacie nie mam tylu butelek :shock: :-D
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: [40L] Początek Przygody by Wiśnia

Postprzez wisienka3611 » Pt 23 sie, 2019 02:43

Ujmę to jako komplement i to ze tym razem dobrze się przygotowałem do akwarystyki i krewetkomanii :lol:
wisienka3611
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 22 sie, 2019 19:03

Re: [40L] Początek Przygody by Wiśnia

Postprzez =Fresz= » Pt 23 sie, 2019 06:59

Z tego wszystkiego to tam powinny zostać tylko liście pokarmy i bakterie. Reszta to tylko stwarzanie sobie pronlemów heh

Już same neonki to wielki problem przy krewetkach [emoji14]

Czyli że się nie przygotowałeś.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [40L] Początek Przygody by Wiśnia

Postprzez wisienka3611 » Pt 23 sie, 2019 09:28

Tak jak napisałem w moim wywodzie szkoda było się pozbyć dwóch stworzonek, które już kiedyś przyjąłem do domu :( to tak jakby wyrzucić psa albo kota bo się znudził
wisienka3611
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 22 sie, 2019 19:03


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości