Test barus9 AZOO PLUS Supreme Bioguard

Moderator: =Fresz=

Test barus9 AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez barus9 » Wt 24 wrz, 2013 08:44

Do testu wytypowałem akwarium, które już jakiś czas temu przedstawiłem na tym forum viewtopic.php?f=5&t=4473" target="_blank" target="_blank
Aktualnie przed testem
Litraż(rozmiary,szkło): 72l 60x30x40 Opti klejone na zamówienie
Oświetlenie: belka 2x24W 10000K i 8000K roślinna
Filtracja: Unimax 150 gąbka i ceramika
Nawożenie: brak
Parametry:
Ph 6,6
Gh 5
kh 10
no3 10
przewodność 330uS
temp. 24 C
innych parametrów nie mierzę
Fauna:
CRS (hybrydy) od A do SS sakura red oraz 5 rybek które pozostały w spadku :-)

Flora:

- Wąkrotka białogłowa
- Microsorium-pteropus
- microsorium windelov
- STAUROGYNE REPENS
Mchy
- gigantera
- flame
- cameroon
pelia i mini pelia
- rzęsa i limnobium


Obraz po przycince oraz czyszczeniu kubełka
Obrazek
Dzień 0
Obrazek
Dzień 1
Obrazek
Dzień 2
Obrazek
Dzień 3
Obrazek
Dzień 4
Obrazek
Dzień 5
Obrazek
Dzień 6
Obrazek

WNIOSKI PO TEŚCIE

WŁAŚCIWOŚCI
1. Zawiera naturalne, pożyteczne bakterie, 100% wolny od chemikaliów.
2. Buduje zdrowy i długotrwały ekosystem słodkowodny. Do potwierdzenia w dłuższym terminie stosowania
3. Znacząco redukuje częstotliwość podmian wody. W krewetkarium przyjmuje się że podmiany ok. 20% powinno się robić co tydzień przetestuję to akwarium bez podmian do 3 tyg. Podając dawkę uzupełniającą co tydzień.
4. Gwarantuje doskonałą zdolność rozkładu zanieczyszczeń w akwarium. Za krótki okres czasu do potwierdzenia tej właściwości
5. Skutecznie rozkłada odchody ryb i nie zjedzony pokarm. Za krótki okres czasu do potwierdzenia tej właściwości
6. Blokuje źródła zanieczyszczeń w akwarium. Tafla wody jest idealnie czysta nie ma żadnych Korzuchów tłustych plam itp. Zjawisk.
7. Oczyszcza filtry i węże, redukuje konieczność częstego czyszczenia. Za krótki okres czasu do potwierdzenia tej właściwości ja nie zaobserwowałem po 7 dniach zmiany w ilości tzw. „syfu” w wężach
8. Kompletny i efektywny system filtracji biologicznej. Za krótki okres czasu do potwierdzenia tej właściwości
9. Natychmiast usuwa szkodliwą materię organiczną, amoniak (NH3), azotyny (NO2), azotany (NO3). NO3 potwierdzam spadło do poziomu 0 z 10 mg/l (test sera) po 24h od podania pierwszej dawki
10. Znacznie redukuje trujący siarkowodór (H2S). Nie mierzę ale skoro nie śmierdzi „jajkiem” :-) to jest ok.
11. Znacznie przyspiesza dojrzewanie nowego akwarium. Nie sprawdzałem
12. Stabilizuje parametry wody na najwyższym możliwym poziomie. Zbyt ogólne stwierdzenie :-)
13. Zwiększa ilość rozpuszczonego tlenu.
14. Zapobiega rozwojowi patogenów w akwarium. Podczas testu który trwa 7 dni nie padła żadna krewetka ślimak rybka.
15. Obniża stres żywych organizmów w akwarium. Zauważyłem że krewetki chętniej wychodzą do pokarmu przy tej samej diecie i częstotliwości podawania pokarmu.
Zaraz po podaniu preparatu pojawia się efekt tzw. ‘tańca” który występuje podczas zalotów lub po podaniu afrodyzjaków dla krewetek tj. np. BENIBACHI BREEDING LIQUID sprawdzone na 4 pozostałych kostkach efekt ten powtórzył się w każdym krewetkarium.

16. Klaruje zmętnienia, pomaga utrzymać krystaliczną wodę. W moim przypadku efekt zmętnienia został wyeliminowany po 6 dniach od podania preparatu. Woda jest krystaliczna jak nigdy!
17. Wspomaga wzrost korzeni roślin i rozkład nawozów. Za krótki okres czasu do potwierdzenia tej właściwości
18. Usuwa brzydki zapach. Zdecydowanie potwierdzam zapach „stawu” już nie występuje szczególnie ważne jak akwarium stoi w pokoju gdzie się spędza sporo czasu.
19. 100% bezpieczny dla ryb, krewetek, roślin i mikrofauny. Potwierdzam ryby krewetki i ślimaki żyją, co do roślin to nie mam porównania za krótki okres testu i w krewetkarium nie podaje żadnych nawozów.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Powrót do BAKTERIE AKWARIOWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości