Czas się przywitać ;]

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Czas się przywitać ;]

Postprzez Raffy » Śr 08 lut, 2017 21:25

Heyo

Rafał, 27lat, Gdańsk ;) I do widzenia :P

Zarejestrowałem się tu już w 2010, no ale cóż... ;)

Z akwarystyką się urodziłem, był 1990 rok. Lata 90te z akwarystyką wyglądały tak... żywy tubifeks skaczący na ladzie u Pani Krystyny po 2zł za widelcową porcję, krajowe żyworódki, na półkach tylko 2 rodzaje suchego z Tropicala i nie wolno było za często ich podawać, bo ma to tyyyle witamin ;) Uciekałem z podstawówki, żeby popatrzeć sobie na pyszczaki, dorodne pawiookie, wielkie bocje wspaniałe do których dziś mam sentyment. W domu stało wtedy jakieś 50L ze wszystkim co się dało ;) Potem z domu mi wywalili akwarium, wytrwałem tak do 2001roku chyba. Postawiłem kulę z gupikami ;) A to, że się rodziły trzeba było im większe postawić. I tak coraz więcej akwarium pojawiało się w domu. Hodowałem chyba wszelkie możliwe ryby jakie się dało, mam za sobą etap z paletkami, tanganiką i bóg wie co jeszcze.

Z pierwszymi krewetkami zetknąłem się w 2003roku prawdopodobnie, były to przezroczyste z lekko czerwonawym nalotem krewetki i... nosiły dumną nazwę, red cherry! Po 15zł za sztukę za takie osobniki, a największym hitem było to, że mnożą się w ... słodkiej wodzie. Znaliśmy wtedy tylko amano, filtrujące i jakieś wielkoramienne i wszyscy tu wiemy, jakich warunków potrzeba by je rozmnożyć. Ale redki? Kupiłem chyba 4sztuki, zamieszkały w 10litrowym na biurku. Po jakimś czasie pojawiły się maluchy, chwaliłem się tym na forum roślinyakwariowe.pl i zaczęli wypisywać do mnie różni akwaryści, z poważnym stażem - redki były cholernie poszukiwane, byłem przerażony :D

I czas leciał, jakoś w 2008 albo 2009roku zaczęły pojawiać się w handlu yellowy, white pearle i coś tam. Crystale były odrobinkę wcześniej, zaraz po redkach. Każdy kto rozmnożył crystale, był kozakiem :D Były też popularne tigery, zwykłe klasyczne tygryski których teraz praktycznie już nie widuję.

Miałem wtedy w 2009r. małą hodowlę, kilka odmian krewetek zamieszkało w akwariach po 10litrów i coś się kręciło tam. Potem zacząłem pracę w sklepie akwarystycznym od 2009 do 2014roku. Sporo się nauczyłem, dużo krewetek mieliśmy na stanie... babaulti stripes, greenki, tigery wiadomo, red tigery pierwszy raz się pojawiły...100,- za sztukę, blue tigery, różnej maści crystale i schodziły jak ciepłe bułeczki w obecnych cenach taiwanów! Obecnie wszędzie są taiwany, pinto itp., ale tygrysków już niewiele zostało. Usilnie poszukuję BT0, bo je jakoś zdobyłem w 2011roku, nie wiem jak ale zdobyłem, niestety za długo nimi się nie nacieszyłem. Nie wiedziałem nic o mineralizacji, mierniku itp.

Tyle na temat krewetkowej hodowli, pracując w sklepie zacząłem się mega interesować malawi, amazonią, płaszczkami itp., krewetki poszły w odstawkę. W 2010r. cena taiwanów wahała miedzy 800-1200zł, nie sądziłem ze kiedykolwiek będę to hodować. W tej cenie to można było kupić samca Potamotrygon leopoldi, gdzie tam krewetkę.

Poszedłem w stronę akwarystyki morskiej, od 2011roku stoi u mnie rafa 500L, domowa rafka na której uczyłem się wszystkiego i wybaczyła mi setki błędów. Stoi do dzisiaj, rzuciłem pracę w sklepie akwarystycznym do pewnego miejsca ;) Opiekuję się nadal akwariami, ale już nie jestem sprzedawcą i raczej nie chcę być :D Opiekuję się rekinami, płaszczkami, akwariami rafowymi 6000 i 2500l, fish only 12k l, jeszcze mam do ogarnięcia 3 wiekowe akwaria po 700-1000L ale narazie pomysłu brak ;) Moimi ulubionymi rybami są na pewno słodkowodne płaszczki, arowany!!!, cichle, pyszczaki (ale porządne, a o takie ciężko). Niektórzy z Was pewnie słyszeli o Aqua parku w Redzie, nurkuję tam od czasu do czasu z rekinami, ktoś musi szyby czyścić od środka ;) No i w zeszłym roku wróciłem do krewetek, pierwsze pojawiły się yellowy.

Obecny stan krewetkariów:
1# Neocaridina yellow
2# Neocaridina orange sakura
4# Neocaridina bloody mary
5# Neocaridina schoko sakura (po dziwnej chorobie, zostały 4sztuki i są samce i samice - czas pokaże)
6# Pinto i spotted pinto
7# Taiwany i taitibee
8# Hybrydy taiwanow i Tibee
9# Prl akaebinosato
10, 11, 12...puste, dojrzewają. Zamówione mam src, pbl. Ostatnio wciągneły mnie bardzo Tibee i taitibee, i wyniki tych krzyżowań - coś boskiego.
Myślę też nad red tigerami, blue i szukam BT0. Jakieś babaulti stripes bym dorzucił do yellow. Ale to już czas pokaże.

Oprócz krewetkariów jak już wspomniałem, rafa 500l. 60l z l-46, malawka 250, holender 250, 160L azja z brzankami (sentymenty...).

I no na tyle, może zrobię jakąś galerię i powrzucam tam od czasu do czasu zdjęcia ;)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czas się przywitać ;]

Postprzez =Fresz= » Śr 08 lut, 2017 22:33

Cześć Raffy. O Redzie już wspominałem na forum ;)

viewtopic.php?t=9029

https://www.youtube.com/watch?v=0W7ktB- ... e=youtu.be
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czas się przywitać ;]

Postprzez skarszewiak » Śr 08 lut, 2017 23:30

Siema Raffy znany w Trójmieście

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
skarszewiak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): N 24 sie, 2014 09:25

Re: Czas się przywitać ;]

Postprzez SUHY » Cz 09 lut, 2017 21:15

Teraz oficjalnie , Witaj :-D .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Czas się przywitać ;]

Postprzez Raffy » Cz 09 lut, 2017 21:56

Heheh na filmiku, to ja plywam :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Czas się przywitać ;]

Postprzez SUHY » Cz 09 lut, 2017 22:05

100 czyścików i niech zwiedzający czyszczą :-D .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Czas się przywitać ;]

Postprzez CryMore » Cz 09 lut, 2017 22:18

Najpierw tak patrzę na ten filmik i mówię co za nieogara wpuścili do tego basenu, macha rękoma. Dopiero później zobaczyłem, że bez płetw żeby nie zniszczyć korali. Sam nurkuję i uwielbiam morszczyznę, ale tylko pod wodą w naturze. Ciekawie ilu z nas tutaj jeszcze nurkuje.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czas się przywitać ;]

Postprzez Raffy » Cz 09 lut, 2017 22:21

Ładne Panie mogą czyścić ;-) Swoją drogą mam taki dylemat, wiadomo ze Oceanu jest najwięcej na świecie... i nie ma tak naprawdę porządnej, glonożernej ryby takiej jak zbrojniki z amazonii, kosiarki, czy Semaprochilodus taeniurus itp... w słodkowodnym tego od groma, a w morskim najwyżej jakieś pokolce ale to nie każdy glon jedzą :shock: i robię za glonojada ;-) ;-) ;-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości