Jaki filtr do kostki z sulawesi?

Moderator: =Fresz=

Jaki filtr do kostki z sulawesi?

Postprzez monty » So 28 mar, 2015 21:38

witam, potrzebuję porady na temat sulawesi, ponieważ kolejnym baniakiem na regale mają być sulawesi to potrzebuję wiedzieć jaki tam wsadzić filtr, kostka będzie miała wymiary 30x30x25, podłoże mam już drobny piasek z wapienia 1-2mm i kupione skały wapienne, grzałkę i wszystko mam ale nie wiem jaki filtr. Może ktoś coś polecić do takiego akwa?
monty
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Pt 18 kwi, 2014 21:59

Re: Jaki filtr do kostki z sulawesi?

Postprzez Inc0gnit0 » So 28 mar, 2015 22:02

za....ie wydajny ;) typ bez znaczenia
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jaki filtr do kostki z sulawesi?

Postprzez lwica79 » N 29 mar, 2015 00:19

dlaczego ma być aż tak wydajny? czyżby te drobne krewecie aż tak brudziły? myślę , że przeciwnie, jako , że jedzą głównie glony- więc pewnie trawią większość tego co jedzą i niewiele w związku z tym odchodów.

Ja bym powiedziała raczej byś zadbał o dobrą gęstą gąbkę w filtrze- bo przypuszczam, że maluchy za wielkie się nie rodzą jak tak się przyglądam budowie mojej samiczki.

powiem Ci , że u mnie zdają egzamin w małych krewetkariach filterki tego typu : http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-300l ... 19418.html i nawet w dokładnie tym modelu jest gąbka w miarę dobra- nie wymieniam jej nawet dla Stripesów (które rodzą się bardzo malutkie) . Jedyne co modyfikuję - to na górnej pokrywce filtra tam gdzie wchodzi kabel zatykam otwór kawałeczkiem gąbki, by nie właziły tam maleństwa. Nie wiem czy by je kusiło w ogóle, ale wolę nie ryzykować z wszelkimi szczelinami.

Przypuszczam jednak, że o wiele lepsze są powszechnie stosowane filtry na powietrze.. ale ja ich nie używam- bo hałas napowierzacza działającego 24/7 by mnie dobił.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Jaki filtr do kostki z sulawesi?

Postprzez monty » N 29 mar, 2015 10:28

Też mi się wydaje że mega wydajny być nie musi, chodź nie wiem czy akurat u sulawesi sprawdzi się zwykły gąbkowiec, to że będzie drobna gabka to dla mnie rzecz oczywista przy tak małych krewetkach. Teraz tak ogólnie zastanawiam się nad patem mini bo to moje ulubione filty nie zajmują dużo miejsca wydajność jest bardzo dobra i założeniem na niego większej gąbki, jak myślicie?
monty
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Pt 18 kwi, 2014 21:59

Re: Jaki filtr do kostki z sulawesi?

Postprzez tomek.b » N 29 mar, 2015 11:09

Oscar, przecież i tak masz już z góry ustaloną odpowiedź na swoje pytanie. ;-)
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin


Powrót do KREWETKI Z SULAWESI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość