Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Moderator: =Fresz=

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez przemekgda86 » Wt 18 sie, 2015 13:06

Czy łatwe, mając już przetarte szlaki i w zasadzie wszystkie niezbędne informacje śmiało powiem że tak, na pewno jest to czasochłonne, ale warto spróbować dla samej satysfakcji :)
Popełniłem kilka błędów po drodze, następnym razem rezultat będzie jeszcze lepszy, ale to dopiero jak moje maleństwa podrosną i zaczną jajczyć :)
Na pewno zrezygnuję z drożdży i spróbuję z fitoplanktonem.
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez Stiep » Śr 19 sie, 2015 12:32

Ilu sztuk się dochowałeś?
Co do drożdży to trzeba uważać bo przedawkowanie strasznie pogarsza jakość wody. Fitoplankton powinien być w tej kwestii lepszy.
Stiep
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): N 03 paź, 2010 20:43
Lokalizacja: Komorniki

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez przemekgda86 » Śr 19 sie, 2015 13:28

Ciężko stwierdzić, od czasu do czasu jakaś sztuka czmychnie przy szybie, ale nieszczególnie lubią się pokazywać, generalnie wpuściłem już 22 sztuki, kolejne się odsalają a jeszcze inne "dojrzewają" :mrgreen: jeśli wszystko nadal pójdzie po mojej myśli będzie z 50sztuk, może więcej.
Gdyby nie największy błąd jaki popełniłem, mianowicie podmianka wody z baniaka w którym chwile wcześniej wlane zostały nawozy, maluszków byłoby znacznie więcej :-/
Kolejna kwestia to straty przy odmulaniu, początkowo ściągałem syf wężykiem, było to masakrycznie czasochłonne i sporo larw przy tym straciłem, później zmontowałem szpatułkę z 1/3 karty kredytowej wbitej w długi kawałek drewna z jakiegoś nowego widelca który podprowadziłem żonie :mrgreen:
Larwy przy zgarnianiu odskakiwały, a gdy cały syfek zebrałem na jednej kupce, odciągałem to strzykawką z wężykiem :)
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez Stiep » Wt 08 wrz, 2015 13:19

U mnie też wyszło lekko ponad 50 sztuk. Tak samo miałem problemy z podmianą. Zawsze jakaś larwa się dostawała do wężyka i musiałem ją potem wyławiać z wiaderka (cienki wężyk okazał się najlepszy). Przy zwykłej podmianie (bez odmulania dna) na wężyk zakładałem kamień napowietrzający i dzięki temu nie było problemów z wciąganiem larw.
Stiep
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): N 03 paź, 2010 20:43
Lokalizacja: Komorniki

Re: Rozmnażanie Amano- pierwsze podejście :) SUKCES!!!

Postprzez gizmo3131 » Pn 21 cze, 2021 16:29

Ja też próbuję :) amano już w zbiorniku wylęgowym (9L) filtr bardzo powolutku pyka nie robi pralki, mam nadzieję że zda egzamin :) Po 18 jadę po fitoplankton morski żeby było czym karmić głodomory Obrazek

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Edit: 22.06
Są i pierwsze larwy, jest ich trochę ciężko policzyć, mam nadzieję że druga amano też wypuści larwy w ciągu 2 dni, inaczej będę musiał przenieść ją do drugiej komory.Obrazek
gizmo3131
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt 09 sie, 2019 10:44

Poprzednia strona

Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron