Rybki które mogą być z Twoimi krewetkami ;)

Moderator: =Fresz=

Postprzez Wnorus » Pn 18 lip, 2011 17:16

Jak dla mnie to zwykła platka i nie wiem czy to dobry pomysł
Avatar użytkownika
Wnorus
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): So 27 cze, 2009 13:48
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Sandra:):):):) » Wt 19 lip, 2011 09:15

Rozmawiałam z pewnym kolesiem od którego biore krewetki. On ma całe stadko tych rybek i baaaaaardzo dużo różnych krewetek. Nic się złego nie dzieje, ryby nie ruszają krewci, ani dużych ani małych. Są to bardzo łagodne ryby, to samo powiedział mi koleś w zoologiku.
Sandra:):):):)
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 13:17

Postprzez Sandra:):):):) » Śr 20 lip, 2011 12:15

Mam pytanie bo tej jednej poziomce od jakiś 4-5godz dynda coś czerwonego. Wygląda to jak podłużny kokon. Czy ona rodzi?
Sandra:):):):)
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 13:17

Postprzez Semai » Śr 27 lip, 2011 13:58

Odnośnie neonów.

Mam je wraz z RC i nie zauważyłem aby polowały na młode krewetki. Patrząc na wzrost liczebności stada RC mogę tylko stwierdzić że być może niekarmione neony mogę rzucać się na młode.

Z rybek polecić mogę też Bojownika, mój cały jeden dzień próbował upolować krewetki z marnym skutkiem więc zaakceptował takie towarzystwo i nie reaguje już na przepływające RC ani dorosłe a tym bardziej młode.
Semai
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pt 08 lip, 2011 13:21
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Dorota21 » N 04 wrz, 2011 19:50

Sandra, ta rybka to platka, mam takie 4 i zastanawiam się czy mogą być z kreweciami, a jeśli chodzi o zbrojniki to mogą być z krewetami czy nie (mam 2 takie żółte w brązowe plamy, mają po ok. 8cm i siedzą w kryjówkach prawie cały dzień i mają wszystko w d*pie :-) ), myślę też o drobnoustkach i brzankach sumatrzańskich, chodzi mi o krewetki RC albo jakieś filtrujące jeśli te pierwsze nie mogą byc :-/ :?:
102l-2 glonojady niewiemjakie, 4 platki i 6 otosków
Dorota21
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 18:53
Lokalizacja: wawa

Postprzez martin_84 » N 04 wrz, 2011 22:20

hejka. a jak sie ma sprawa z blue eye rasbora i skrzeczykiem karlowatym jako towarzystwo dla rc?
martin_84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 11:26

Postprzez SirLacky » Cz 17 lis, 2011 19:20

Powiedzcie mi kochani. Planuję założyć duże akwarium >100l dla CR, Yellowek i 2xGabonesis. Co myślicie o wprowadzeniu tam parki zbrojnika niebieskiego. Wiem że otoski nie sprawiają problemów, a co ze zbrojnikami? Ktoś miał taki zestaw? Akwa będzie nastawione na segregowanie ładniejszych krewetek, dlatego zależy mi na potomstwie. Ale hodowla młodych zbrojników też mogła by być ładnym udogodnieniem, tym bardziej że nie mam doświadczenia z rozmnażaniem ryb które pilnują ikry.

Co myślicie?
Avatar użytkownika
SirLacky
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2011 20:04
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Newbie » Cz 15 gru, 2011 23:16

Witam,
Planuje takie cos:

45L a w nim
małe stadko bystrzyk amandy
kilka otosków
jedna parka kirysków panda

do tego oczywiście krewetki karłowate - co myślicie? najbardziej zastanawiam się nad kiryskami bo przebywają w tej samej strefie akwarium
Newbie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 15 gru, 2011 23:11

Postprzez Haszczuś » Pt 16 gru, 2011 00:43

Bystrzyk jest rybą stadną więc musisz mieć ich kilka, a do tego lubi przestrzeń, więc 45l będzie wg mnie zdecydowanie za mało.
Otoski w moim akwarium lubią się z krewetami, nie zaobserwowałam w ciągu roku żadnego praktycznie zainteresowania nimi. Otosek również jest rybką stadną, więc oby kilka sztuk nie było za mało :) ja mam, aktualnie, 3 i zawsze trzymają się razem, planuję dokupić kilka do stadka znowu. wiem, mam zdecydowanie za mało, było więcej... kiedyś. dość kiepsko się aklimatyzują w nowych zbiornikach - ponoć. W moim przypadku śmiertelność sięgnęła 50%. :/
Nie wiem jak z kiryskami sprawa stoi, ale sądząc po wszelakich informacjach dotyczących ich diety - nie ryzykowałabym krewetek i kirysków w jednym, dość małym akwarium.
Ostatnio edytowano Pt 16 gru, 2011 00:45 przez Haszczuś, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez SirLacky » Pt 16 gru, 2011 08:58

Otoski jak najbardziej, krewetki z nimi żyją zgodnie. Co do Kirysków, u mnie są z red cherry, spięć większych nie ma, ale w trakcie karmienia może być problem z taranowaniem mniejszych krewetek. Poza tym Kiryski też powinny być w stadzie.
Avatar użytkownika
SirLacky
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2011 20:04
Lokalizacja: Nysa

Postprzez MarSz » Pt 16 gru, 2011 09:10

Kiryski bardzo chętnie zjedzą młodymi krewetkami, które prędzej czy później nawiną im się pod wąsy.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez krzych0062 » So 17 gru, 2011 01:13

MarSz napisał(a):Kiryski bardzo chętnie zjedzą młodymi krewetkami,

Kiryski a kiryski...to jest różnica. Nie generalizujmy, że wszystkie tak mogą postępować...bo np. Hastatusy tak nie robią...No i co? :-P
A tak na marginesie...jesteś pierwszą osobą, która odważyła się wysnuć taką tezę... ;-) :mrgreen: Oczywiście bez urazy ;-) :mrgreen:
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez Smithi » So 17 gru, 2011 09:53

Jesli kreweta trafi pod wasy, to czemu nie mialby trachnac? Coprawda nie uganiaja sie za nimi ale w tym przypadku mysle ze nie odpusci i ciachnie. Co do hastatusow rak nie dalbym sobie obciac jakby taka mala krewcia trafila pod dzioba.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez krzych0062 » So 17 gru, 2011 12:02

Smithi napisał(a):Jesli kreweta trafi pod wasy, to czemu nie mialby trachnac?

Ale snujesz takie przypuszczenia, gdybasz, czy widziałeś takie przypadki i znasz z własnego doświadczenia? Bo te, o których ja wspomniałem nie zaobserwowano żadnego ataku, no chyba że są tak szczwane i robią to pod nieobecność oglądających...hehe ;-)
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez Haszczuś » So 17 gru, 2011 13:00

Nie zmienia to faktu, że para kirysków to za mało jak na zwierzęta stadne, a akwarium za krótkie dla nich (bo po podanej pojemności podejrzewam 50x30x30). Pokarm pobierają z dna akwarium, więc dochodzi opcja tratowania i przypadkowego/celowego wciągania malców.
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ENCYKLOPEDIA RYB PRZYJAZNYCH DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości