Identyfikacja krewetki

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Identyfikacja krewetki

Postprzez Szczepan » Cz 05 kwi, 2018 18:47

Witam, od pewnego czasu bawię się w selekcje Red cherry aby uzyskac z nich sakury. I mam może głupie pytanie ale nie wiem do końca czy to jest samiec czy samica, chociaż wygląda mi na samca, jednak myli mnie jego kolor bo jest ciemny jak czereśnia. I tu jest nastepne pytanie czy to jest juz samiec Sakura Red ? ( o ile to samiec ) bo patrząc wszedzię na internecie nigdzie nie widziałem, a nigdy nie miałem żadnych chocko w akwarium żeby były jakies "ciemniejsze" geny. Na zdjęciu obok niego widac sami ce i jest wyraznie większa. Z góry dzięki za pomoc :)

Obrazek

Obrazek
Szczepan
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 05 kwi, 2018 18:19

Re: Identyfikacja krewetki

Postprzez =Fresz= » Pt 06 kwi, 2018 07:59

Samica która ma gorsze dni heh to odnośnie tego koloru ;-) z neocaridinami jest tak że może w miocie wyjść wszystko, a do tego jak jej warunki nie pasują to potrafi mieć inny kolor od założonego w książkach.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja krewetki

Postprzez Raffy » Pt 06 kwi, 2018 09:54

Neo to nie moj konik ale widzialem sakury z czarnymi/ciemnymi plamami i nazywala się ta odmiana kanoko
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Identyfikacja krewetki

Postprzez Trolki » Pt 06 kwi, 2018 20:23

Jeżeli trafił ci sie taki samiec to nazwał bym go chempionem:). Bo samice się się często ładne trafiają, ale samce 1/100. Kolor może być spowodowany wiekiem krewetki i zmianami parametrów.
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Identyfikacja krewetki

Postprzez Szczepan » So 07 kwi, 2018 11:18

Wlasnie dziwi mnie zeby samiec byl az tak wybarwiony i nie wiem czy to poprostu mniejsza samica czy przykokszony samiec a widze ja juz od dluzszego czasu wiec raczej nie wydaje mi sie ze to mloda samica. I chcialem potwierdzenia ze to samiec bo wtedy myslalem na odlowieniem go z paroma samicami do osobnego zbiornika i moze wyszla by jakas fajna linia sakurek z takimi samcami :)
Szczepan
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 05 kwi, 2018 18:19

Re: Identyfikacja krewetki

Postprzez =Fresz= » So 07 kwi, 2018 15:46

No jo tylko że to baba a nie chłop chyba że go przerobisz na chłopca [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości