Jakie Taiwany i Crystale

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Jakie Taiwany i Crystale

Postprzez RybkaJoanna » Śr 28 sie, 2019 20:40

Witajcie
Na wstępie przepraszam za jakość zdjęcia. Tylko takie mogę zrobić moim telefonem który nie lubi zbliżeń. Proszę o pomoc w identyfikacji krewetek. Mają tak wyblakłe i słabe kolory że nie wiem do czego je zaliczyć. Zrobiłam jedno zdjęcie zbiorcze żeby było łatwiej :(
-Czy 1 to Blue bolt (na żywo biało- niebieskie)
-2 to Crystal Black (grad ss)
-3 to różnej gradacji Crystal Red (grad s i sss)
-4 to to samo co 5 ?? (co to właściwie?? Shadow Panda?? ) Są jeszcze inne z większą ilością czarnego na pancerzach.
-Czy X to Panda grad A
-Co to jest Y. Kupiłam jako Red bolt. Jest biało-czerwone choć nie widać tego na zdjeciu :( Czy to może być White Bee lub Golden Bee??
-Co to jest Z. Aż taki wyblakły CB ?? Jest przeźroczysty a "czarny" pancerz jest przeźroczysto-czarno-czerwony

Obrazek

Co zrobić żeby kolory były bardziej wyraźne? Karmię miksem pokarmów w małych próbkach np. Ebitai, jakiś szpinak, papryka itp. oraz jedzą suszone liście ketapangu, i orzecha. Czasem pokrzywę
RybkaJoanna
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr 05 wrz, 2018 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie Taiwany i Crystale

Postprzez Raffy » Śr 28 sie, 2019 20:54

Jak wszystko siedzi w jednym baniaku to nie ma sensu identyfikować bo to wszystko mixy w typie crystal i taiwan. Przykładowo na 1 moze być zarówno jak blue bolt lub jakis steelowaty.

Lepsze wybarwienie? Tylko selekcja i krewetki z dobrego źródła :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Jakie Taiwany i Crystale

Postprzez =Fresz= » Cz 29 sie, 2019 01:37

Często swego czasu zauważałem że takie brzydkie hybrydy mają więcej genów taiwana i w miocie dają % więcej tychże właśnie krewetek. A reszta tak jak napisał Raffy selekcja tym bardziej że masz już taiwany i szkoda by było żeby taiwana kryła hybryda a nie taiwan. Hybrydy czyli te crystalopodobne daj do innego zbiornika.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie Taiwany i Crystale

Postprzez RybkaJoanna » Cz 29 sie, 2019 05:39

Nie mam drugiego zbiornika. Mogę je jedynie oddać.
Czyli wszystkie w typie CB i CR wylatują? A te czarno niebieskie mogą zostać? I co z tą "białą krówką" :D Tą niby Red bolt. Ciągle nosi jajeczka ale daje chyba same CR
RybkaJoanna
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr 05 wrz, 2018 13:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie Taiwany i Crystale

Postprzez =Fresz= » Cz 29 sie, 2019 11:27

Tak CB i CR wylatują a ta biała krówka jak będzie kryta samcem taiwana to może zacznie sypać taiwanami. Ogólnie te crystalopodobne jak masz w 100% pewność że któreś to samice to też możesz zostawić, będą w miocie dawać 20% taiwanów i będziesz sobie robić selekcję.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości