Zmiękczanie kranowitu wodą destylowaną.

Moderator: =Fresz=

Zmiękczanie kranowitu wodą destylowaną.

Postprzez Lizur97 » Pn 17 gru, 2018 16:18

Witajcie!

Posiadam od pół roku bezobsługową kostkę 27l (w zamierzeniu low-tech) z krewetkami blue rili. Akwarium ma ponad rok, wcześniej miałem galaxy + bojownika. Plagi glonów brak, rośliny rosną- ogólnie jestem zadowolony. Jedyny problem jaki mnie spotyka do wielkość krewetek. Według mnie powinny być odrobinę większe. Wszystkie "dorosłe" dorastają do 3/4 wielkości.
Zacząłem interesować się jaka może być przyczyna. Pierwszym podjętym krokiem były testy ph, gh, kh i tutaj zaczęły się klocki.
Oto wyniki testu (w kranie jak i w akwa wyszły takie same parametry): ph=7,8 ; gh=24 ; kh=14 (sic!)

Myślę, że warto zacząć od uregulowania tych wartości i tutaj rodzi się pytanie, czy mogę wykorzystać do tego wodę destylowaną, do której mam nieograniczony dostęp? Mieszając ją w odpowiednich proporcjach z kranem? Oczywiście na początku w niewielkich proporcjach, aby krewetki czy biologia w akwarium nie "dostała szoku"- czy to dobry kierunek?

Obrazek

Obrazek
Lizur97
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 18 lis, 2018 20:46

Re: Zmiękczanie kranowitu wodą destylowaną.

Postprzez Tasior » Pn 17 gru, 2018 16:34

No to jest chyba najrozsądniejsza opcja :-)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Zmiękczanie kranowitu wodą destylowaną.

Postprzez Aga » Pn 17 gru, 2018 17:37

Ściągnij sobie kalkulator zulixa http://podforak.rzeszow.pl/printview.php?t=31856&start=0&sid=9bceadca72ece36e7b5106e81475677a
Bez problemu obliczysz jaka ilość destylowanej, o ile zmieni twardość wody i w jakich proporcjach mieszać kranową z destylowaną przy późniejszych podmianach.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron