Test ph jaki wybrac

Moderator: =Fresz=

Postprzez Allex » Śr 19 gru, 2007 13:13

Trzeba sobie zdać sprawę czym ona tak na prawdę jest. To mniej lub bardziej przemysłowa odwrócona osmoza. Wiadomo, że membrany z czasem się zużywają, przewody którymi doprowadzają wodę mogą być nieszczelne, skorodowane i bóg wie co jeszcze. Dlatego demineralka jest zawsze gorsza od domowej RO lub destylki. No, ale jak ktoś nie ma dostępu do jednego lub drugiego to i tak kupna demineralka jest lepsza od kranovity.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PABLO » Śr 19 gru, 2007 14:24

niezgodze sie. :) Filtr osmotyczny nigdy nie usunie ci tych dobrych pierwsiastkow. Ja mam wielka i najnwoczesniejsza maszyne jaka jest aqueena i ona z 270 jednostek roki okolo 10.
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Allex » Śr 19 gru, 2007 14:33

Teraz ja się nie zgodzę. Osmoza działa na zasadzie półprzepuszczalnych membran, które w skrócie posiadają pory o średnicy cząsteczek wody. Nic większego nie ma prawa się przedostać. Woda po przejściu przez RO składa się w 99,9% z H2O. Atomy i jony metali mają przeważnie większy promień jonowy i się zwyczajnie nie mieszczą.

Co do zepterowskiej aqueeny - nie miałem z nią bezpośredniego kontaktu, ale z tego co słyszałem od innych to kiepska z niej osmoza. W jakich jednostkach podałeś ten wynik? W sumie nic dziwnego, że coś przepuszcza, bo jej celem jest tylko uzdatnienie wody do picia (usunięcie bakterii, wirusów, sporów i trochę jonów), nie produkcję czystej wody, która na dłuższą metę potrafi wyjaławiać organizm człowieka z jonów potasu, sodu, wapnia itp. Każdy lepszy filtr RO ma 2-3 membrany i są one na prawdę skuteczne. Oprócz tego dochodzi też okres ważności membran i ich zużycie.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PABLO » Śr 19 gru, 2007 17:30

tak wiem jak ona dziala. To moj dzial :) http://www.zepter.pl/lib.flash/vt.playe ... pl_aqueena

no wlasnie. Dlatego powiedzialem batmance, ze zadne mineralizatory sa mi niepotrzebne. Powiem tak sam nie wiem dlaczego ona nie produkuje czystej wody. Sklad i budowa filtra jest tajna i nawet ja jej nie znam. Cos w tym musi jeszcze bys technologicznie zrobione technicznie.

ps membrana zatrzymuje zanieczysczenia o wielkosci molekularnej.
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Allex » Śr 19 gru, 2007 20:09

PABLO napisał(a):Powiem tak sam nie wiem dlaczego ona nie produkuje czystej wody.

Pewnie dlatego, co napisałem wyżej. Uważa się, że czysta woda bez żadnych mikroelementów wyjaławia organizm z np sodu, potasu, magnezu etc. Dlatego zaleca się picie wody mineralnej o mineralizacji ogólnej pomiędzy 500-1500 g/l. W sumie to wg mnie bzdura, bo z pożywieniem pochłaniamy takie nadmierne ilości mikro i makro, że dla 3 ludzi by starczyło. Z drugiej strony jałowa woda z osmozy ma podobno niedobry smak. Nie wiem, nie piłem. Dla mnie to trochę paranoiczne. Pewnie dlatego filtry osmotyczne przystosowane dla ludzi są trochę nieszczelne.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PABLO » So 22 gru, 2007 13:14

kupilem test ph zoolek. No i ph wyszlo mi 7,5. moze byc. Jestem pewien, ze cos im jeszcze nie pasuje bo widze po zachowaniu. Moze to twardosc albo cos ? Dokupilem pare roslin. Moze one dadza rade obniżyc niektore wskazniki?
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez damian120 » So 22 gru, 2007 22:48

Jakiej firmy polecacie test na po4?
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez PABLO » So 22 gru, 2007 23:07

ja tam bym taki lyknal
http://allegro.pl/item284434241_po4_fos ... owosc.html

zoolek dzisiaj kupilem :D jest dobry, tani i sluzy na naprawde dlugo. Producent gwarantuje 2x 300 badan. Tetra, jak adidas :) placi sie za firme:)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Ryba.90 » N 23 gru, 2007 14:49

damian120, Sera Tetra..

@PABLO, nie zgodzę się z tobą że Tetra lub Sera są jak adidas i płacisz tylko za firmę. Testy tych firm są dobrych (bardzo dobrych ) jakosci i pomiary przez te testy wykonane są niewiarygodnie dokładne. Zoolek owszem też dobry , ale nie dla wrażliwych krewetek i ryb. Jeśli chodujesz RC to wiadomo zoolek styknie, ale jak masz zamiar zabrac się za hodowle CR klasy SS lub SSS V potrujne himotaru czy co to tam jeszcze jest to tylko wyłącznie tetra i Sera...ew. JBL :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba.90
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 324
Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:50
Lokalizacja: Nysa

Postprzez PABLO » N 23 gru, 2007 14:54

no tak ale ja nie widze zeby damian hodowal CR klasy SS lub SSS V :) wiec wystarczy zoolek. No ale dodam, ze ja nie moge chodzic w butach nie firmowych. :P moze ja jestem taka ss albo sss v :)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Ryba.90 » N 23 gru, 2007 15:05

Ha wiedziałem że tak napiszesz , to Cie teraz zaskoczę...a może i nie ! ;)

Bierz chłopie (damian120,) Sere lub tetre to wydatek koło 30 -40 zł ale za to bedziesz miał dobe wyniki inne firmy jeśli chodzi o PO4 się wogóle nie sprawdzają. Kiedyś dostałem od kumpla na próbę 2 testy jeden zooleka a jeden sery na PO4 wlasnie zoolek wykrywał mi prawie cały czas taką samą zawartosc PO4 ale jak badałem w tm samym czasie sera to się okazało że zaszły spore zmiany. Zoolek nie wykrywał ich :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba.90
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 324
Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:50
Lokalizacja: Nysa

Postprzez damian120 » Śr 06 lut, 2008 22:36

Uzywał ktoś test 5 w 1 JBLa? Jak to sie sprawdza?
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez K-Pon » Cz 07 lut, 2008 00:10

test 5 w 1
jest jak wszystko co jest do wszystkiego, czyli jest do ............. nie polecam :!:
K-Pon
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): So 29 gru, 2007 18:13
Lokalizacja: Kraków / Mielec

Postprzez damian120 » Cz 07 lut, 2008 22:47

tak właśnie myślałem
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez damian120 » So 09 lut, 2008 22:18

A co powiecie o testach rataja?
Tanie ale czy skuteczne?
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości