Jakie zakupić by się nie mnożyły?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Jakie zakupić by się nie mnożyły?

Postprzez B2irdy » Cz 06 gru, 2007 00:16

Witam,

Kupuję swoje pierwsze akwa w życiu 45 litrowe, strasznie podobają mi się krewtki, ale wiem że sie szybko rozmnażają chodzi mi o to, że chciałbym zakupić kilka krewetek do akwarium ogólnego tak by się nie krzyżowały ani nie rozmnażały, macie jakiś pomysł?
B2irdy
Avatar użytkownika
B2irdy
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Cz 06 gru, 2007 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Adekm89 » Cz 06 gru, 2007 08:27

proponuje amano... duze i sie nie rozmnożą... filtr ich nie wciągnie...

filtrujące... duża i bardzo ciekawa:) te najłatwiej dostać z nierozmnażających sie...

mogą być jeszcze:
red nose
simoni
ale o nie trudniej...

mówisz ze do ogólnego akwa... a jaką obsadę planujesz?? filtr grzałka wszystko będzie oczywiście??


dlaczego nie chcesz żeby Ci się rozmnażały??
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Allex » Cz 06 gru, 2007 11:53

Adekm89 napisał(a):simoni

Przechodzą przeobrażenie niezupełne i się rozmnażają. Trudniej niż zwykły red, ale jednak.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez batman-ka » Cz 06 gru, 2007 11:59

Jeżeli jest to twoje pierwsze akwarium upewnij się,że akwarium dojrzeje,wszelka chemia i polepszacze wody nie są wskazane,miesiąc od założenia akwarium proponuję kupić krewecie,najlepiej amano,bo rosną duże i się rozmażają w słonej wodzie,więc obaw nie będzie,co do filtrujących to 45l wg. mnie to za mało,krewetka będzie żyła ale nie będzie gdzie się miała ruszyć,poza tym jedna sztuka będzie nieszczęśliwa a na 2 to za mało miejsca.
Co do amano upewnij się przedtem,że parametry wody są ok.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez B2irdy » Cz 06 gru, 2007 21:38

Myślałem o gupikach i neonkach, słyszałem że gupiki mają tendencje do atakowania krewetek więc rozmnażanie chyba odpada, oczywiście mógłbym zmienić obsadę i bawić się w rozmnażanie lecz boje się że się namnożą tak że nie będę miał co z nimi zrobić, a szkoda zwierzątek.
B2irdy
Avatar użytkownika
B2irdy
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Cz 06 gru, 2007 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PABLO » Pt 07 gru, 2007 09:30

w sklepach przyjmuja je z otwarymi ramionami. Krewetki to chodliwy towar. Jak im dasz i wezmiesz sobie za to pokarm nie bedzie problemu. Nawet jak napiszesz na jakims forum, ze masz krewetki i je oddasz w dobre rece zobaczysz co sie bedzie dziala nie odpedzisz sie :)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Tobik » Pt 07 gru, 2007 16:06

tak jest do tego co Pablo napisal moge dodac tylko tyle ze nie masz sie co gupikow obawiac owszem zdaza im sie zaatakowac czasem mala krewetke ale wiekszej raczje nie rusza najlepszy przyklada moje akwarium :) (jest w galerii)
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez Adekm89 » Pt 07 gru, 2007 20:13

a ja do TObika i Pabla wypowiedzi dodam poza tym że mają razcję to to że jesli chcesz aby krewety przezły to zapewnij im kryjówki i jakiś wiekszy gąszcz roślin... a przydatne jest to jak sie rozmnożą, wymienisz na coś... sprzedasz
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tobik » Pt 07 gru, 2007 22:00

a ja dorzuce do wypowiedzi Pabla , Tobika :) i Adka to ze wrazie czego mozesz je uzyc jako amciu z czego inne swtorzenia beda zadowolone a jesli nie Twoje stworzenia to napewno jest ktos ze znajomych kto ma wieksze glodne ryby :)
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez B2irdy » Pt 07 gru, 2007 22:45

Dzięki za wszelkie rady, ale amano chyba będą najlepszym wyborem :) Mam jeszcze takie pytanko, mieszkam w bloku i to jeszcze w Warszawie i woda z kranu nie nadaje się do wlania do akwarium bym musiał ją odstawiać nawet nie mam żadnego pojemnika żeby ją tam trzymać. W tym sklepie w którym zamawiałem akwarium dołożyłem uzdatniacz: Aqua Art Safe Water i dokupiłem jeszcze coś takiego: Cycle 30ml - szczepy bakterii do akwarium.

Jeśli wiecie coś na ten temat to piszcie, na jutro już wyznaczyli termin dostawy całego zestawu.
B2irdy
Avatar użytkownika
B2irdy
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Cz 06 gru, 2007 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Adekm89 » So 08 gru, 2007 09:23

Aqua Art Safe Water to jest zwykły uzdatniacz...

wode możesz kupić w zwykły sposób... demineralizowaną, lub mineralną w takich 5L baniakach, kup 2 i już masz 10 litrów wody, i 2 baniaczki na odstawianie wody...
dobrym sposobem do uzdtniania wody jest zwykła sól akwarystyczna(taka niebieska),

wode zawsze proponuję lać z prysznica wtedy ucieka chlor i pare innych związków... zanim wystartujesz z akwa dobrzeby było miec żwirek i nalać wody włączyć filtr niech pochodzi troche... możesz dac jakies małowymagające roślinki... albo tak jak ja kiedyś zrobiłem... nie kupowałem zadnych straterów czy baterii :) wziąłem od kolegi gąbkę od filtra i już:) a jak nie masz od kogo to ze sklepu akwarystycznego... zawsze to jakieś wyjście...
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez PABLO » So 08 gru, 2007 10:44

w tych baniakach to troche strach trzymac. To strasznie smierdzi. Przeciesz woda oczyszczona nie powinna miec zapachu. Ja mam wiaderko i tam trzymam wode ale musze to zmienic bo mi duzo kurzu leci z kolderki :) jak rozbieram spanie :) W lidlach, teskach czy innych sklepach masz takie baniaki chyba tez 5l ale od wody mineralnej niegazowanej. Ja bym radzil to kupic ale nie jestem do koncza przekonany co do moiej teorii zapachowej.
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Tobik » So 08 gru, 2007 13:14

ja wody leje wezem prosto z kranu i wszystko jest cacy ale u mnie z kranovitem nie jest tak zle a do przechowywania wody uzywam tylko tych 5 l baniakow po wodzie mineralnej i wszystko jest w porzadku
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez Adekm89 » So 08 gru, 2007 14:48

no mi chodzi o te po wodzie minerqalnej... nie demineralizowanej...
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Allex » So 08 gru, 2007 18:27

Adekm89 napisał(a):dobrym sposobem do uzdtniania wody jest zwykła sól akwarystyczna(taka niebieska),

Jak myślisz czemu jest niebieska? Jakie znane i lubiane preparaty chemiczne są niebieskie/zielone i robione na bazie związków miedzi? Używanie takiej soli jako "uzdatniacza", w dodatku zbiornika z bezkręgowcami, to jak jazda na rowerze bez trzymanki z zamkniętymi oczami. Niby dasz radę zachować równowagę, ale nie wiesz gdzie pojedziesz. Każda sól działa jako środek dezynfekujący, bardziej niż uzdatniający. Oprócz tego właśnie miedź odpowiada głownie za jej działanie, nie sam chlorek sodu. Za małe stężenie.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości