Filtr podżwirowy tłoczący

Moderator: =Fresz=

Filtr podżwirowy tłoczący

Postprzez bibu26 » Cz 11 cze, 2015 22:50

Witajcie naczytałem się wątków na temat filtracji mam mętlik.
Otóż zastosowanie filtra podżwirkowego tłoczącego( woda z akwarium wtłaczana pod podłoże ) jedni piszą że jest to złe dla roślin, a drudzy że dobre i rośliny rosną super i mają zdrowe korzenie.Powiedzcie mi co o tym myślicie, baniak 98x48x45 na regał i do tego kubełek
bibu26
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 22:29

Re: Filtr podżwirowy tłoczący

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 12 cze, 2015 08:23

hm... pewnie znajdzie sie na forum kilku szpeców od roślinniaków którzy siedza w takich tematach , moim zdaniem normalny podzwirowy filtr wysysajacy wode z podłoza bedzie sie podobac roslinkom ukorzenionym krewetkom tez powinien przypaść do gustu , ale ten sam filtr po odwróceniu przepływu ...no nie wiem pierwszy raz takie coś słysze . Opinie na ten temat ja bym szukał na forach skupiajacych miłosników akwarystyki roslinnej .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Filtr podżwirowy tłoczący

Postprzez kaboom » Pt 12 cze, 2015 14:57

Rzadko kto stosuje podżwirówkę do roślin, osobiście nikogo takiego nei znam, moim zdaniem nie jest w tym wypadku to najlepszy pomysł, ze względu na to że składniki pokarmowe będa szybciej "wypłukiwane" do słupa wody a to może być nieciekawe.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości