Jaką pompkę zakupić?

Moderator: =Fresz=

Jaką pompkę zakupić?

Postprzez tomhur » Pt 31 sty, 2014 19:29

Witam.
Mam pytanie odnośnie filtracji moich nowych (niedługo startujących) baniaków.
Wymiary dwóch baniaków 29x29x50 (ostatni to wysokość).
W obu baniakach chcę użyć do filtracji gąbki 10x10x40 (ostatni wysokość).
Mam pytanie, jakiej pompki użyć... Ciężko znaleźć jakąś dobrą pompkę do podpięcia pod gąbkę która nie zrobi w takich baniaczkach tornada...
W moim 225l. zbiorniku zamontowałem aquael1000 z podpiętą gąbką 10x10x30 i w porównaniu do poprzedniej filtracji (gąbka 15cm + kubełek na media filtracyjne) jest straszna różnica...
Teraz na najsłabszym ustawieniu filtracji po prostu wicher w baniaku pod tylnią ścianą, krewetki ledwo się trzymają korzenia (a pchają się tam cały czas)...
I zastanawiam się jakiej pompki użyć żeby nie było huraganu w mniejszych zbiornikach...
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką pompkę zakupić?

Postprzez stan_shrimps » Pt 31 sty, 2014 20:03

ja używam teraz 3 rodzajów do podobnego litrażu, ale u mnie w hamburgach: aqua-szut pat mini 2szt, aquael circulator 500 4szt i 1 sztuka głwoica od fan mini. Próbowałem zaoszczędzić na głowicach i niestety pat mini jest głośny, zamówiłem 4 sztuki, miały być aquael, a przyszły aqua-szut, użyłem 2, reszta na koszt sprzedającego wróciła do niego. Najlepszy będzie circulator 500, przykręcisz go i będzie ok.

Co do siedzenia krewetek w miejscu z dużym przepływem to moje tak miały jak miałem przewodność poniżej 200.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Jaką pompkę zakupić?

Postprzez tomhur » Pt 31 sty, 2014 20:14

Zaraz poogarniam wymienione filtry :)
500 aquaela niby do 150l. z tego co pamiętam i boję się żeby również popeliny nie robiła. Ale może będzie ok na minimum.
Przewodność u mnie 330, więc chyba nie o mineralizację im chodzi... Może po prostu sporty ekstremalne lubią...
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką pompkę zakupić?

Postprzez stan_shrimps » Pt 31 sty, 2014 20:28

często też po zakupie tak siedzą przy filtrze albo w rogu akwa na sylinkonie.

500tka będzie w sam raz, możesz praktycznie zamknąć wylot wody prostym zaworem więc nie ma problemu ;)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości