Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Moderator: =Fresz=

Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez batman-ka » Śr 29 maja, 2013 19:24

Ostatnio robię przegląd filtrów eheim do baniaka 40x40x30
ktoś może się podzielić opinią na temat tych filtrów ,widziałam kilka w tym jeden z wylotem na dole i serię ecco pro ,ktoś może je używał,jakie mają ciśnienie ,czy dobrze filtrują ?Jak wypadają w porównaniu do typowych np. tetra ex700/
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez abstract » Śr 29 maja, 2013 20:31

U mnie w baniakach przewinęły się 2211 (słaby) , 2213(głośny), ecco pro 200 (szybko stracił moc), 2071 i 2173 (cena). Miałem też jbl 1501 (b. Mocny).
Pod względem głośności to tetra okazała się najcichsza . Pod względem wydajności z żadnego eheima (no może poza 2173) nie byłem zadowolony.
W nowych modelach 207x i ecco pro plus za prefiltr.
Jak dla mnie to przereklamowana marka.
Nigdy nie miałem filtra z serii 222x, o których czytałem najwięcej dobrych opinii.
czuj duch, Paweł
Avatar użytkownika
abstract
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 91
Dołączył(a): Cz 31 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: middle of nowhere

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez batman-ka » Śr 29 maja, 2013 22:36

Dzięki :-) ,o to mi chodziło,na utubie oglądałam eheima wydawał się być anemiczny,narzekamy na tetrę a ona chodzi i filtruje i jej nie słychać,trudno wybrać filtr zewnętrzny,mam tetrę i jest ok ,chciałam coś nowego do drugiego baniaka ale im dłużej szukam tym mniej wiem :-D,fluval ma rurę jak odkurzacz i jeszcze jest jbl ,sera wygląda jak tetra i ma tą samą głowicę
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez kubabuba » Cz 30 maja, 2013 14:26

Abstract , oczywiście szanuję Twoją opinię ,ale ja jednak używam i będę używać tylko Eheima ;-) ....dlaczego , ano dlatego że są bezproblemowe ,czyt. nie psują się . Miałem i JBL i Tetrę ale jednak wolę Eheima . Obecnie mam 2011 , 2xecco , 4x2224, 2222, 3x2213 i zabytek 2018 z 1979 roku :-P i jeżeli można się do czegoś doczepić ,to do głośności 2213 ,ale bez przesady ...pozostałe są niemalże bezgłośne ,szczególnie 2222 i 2224. Przy ecco może denerwować demontaż ,ale jeśli się własciwie do tego zabierze ,to nie ma aż takiej wielkiej tragedii.
Generalnie mam sentyment do Eheimów i być może to "skrzywienie" wpływa na moją ocenę . ;-)
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez batman-ka » Cz 30 maja, 2013 15:15

kubabuba napisał(a):Abstract , oczywiście szanuję Twoją opinię ,ale ja jednak używam i będę używać tylko Eheima ;-) ....dlaczego , ano dlatego że są bezproblemowe ,czyt. nie psują się . Miałem i JBL i Tetrę ale jednak wolę Eheima . Obecnie mam 2011 , 2xecco , 4x2224, 2222, 3x2213 i zabytek 2018 z 1979 roku :-P i jeżeli można się do czegoś doczepić ,to do głośności 2213 ,ale bez przesady ...pozostałe są niemalże bezgłośne ,szczególnie 2222 i 2224. Przy ecco może denerwować demontaż ,ale jeśli się własciwie do tego zabierze ,to nie ma aż takiej wielkiej tragedii.
Generalnie mam sentyment do Eheimów i być może to "skrzywienie" wpływa na moją ocenę . ;-)


A jak z ciśnieniem ,mówię tu o modelach do 100l tzn tych mniejszych ? Na utubie widziałam film i woda po podłączeniu kapała bardziej niż leciała z ciśnieniem
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez kubabuba » Cz 30 maja, 2013 19:48

W 50 l. , a więc podobne do Twojego, w jednym mam 2011 a w drugim najmniejsze ecco , w trzecim 2222 i wszystkie dają radę. Tyle że ja mam kombinację filtr zewn. + hamburg . Wygląda to tak ,że rura ssąca jest umieszczona w miejscu gdzie zazwyczaj jest turbina . Przy tym rozwiązaniu można na parę miesięcy zapomnieć o zaglądaniu do filtra , a wydajność praktycznie nie spada .Ja czyszczę filtr przy okazji wymiany podłoża ,a więc co ok. 10 miesięcy i powiem że za dużego syfu nie ma. Można też założyć na rure ssącą prefiltr i czyścić tylko jego co jakiś czas.
Do Twojego akwa proponowałbym 2222 . Praktycznie bezgłośny , prosty w obsłudze i jak już napisał Abstract są to najbardziej udane filtry Eheima czyli 2222,2224,2228 ....

Może widziałaś Compacta , ale kolega miał go w kostce 40 l. i go chwalił , tyle że nie pamiętam czy posiadał Compact 40 czy 60
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez batman-ka » Pt 31 maja, 2013 10:33

No i pozostał jeszcze filtr sera 130 ,ma niski przepływ ale za to uszczelki w koszach ,bardzo mi się podoba ale obawiam się,że będzie z niego ciurkać przy takiej mocy 300l/h to gorzej niż kaskada hbl :p
i tetra ex 400,która wygląda podobnie ,ale oba będą chyba za słabe,dochodzę do wniosku,że nie ma filtra idealnego :P
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez Haze » Pt 31 maja, 2013 12:25

jak już o filtrach zewnętrznych mowa, to mój kumpel na fluval 306 w 11l i wiecznie go zachwala, czyści co 3miesiące i mówi, że przepływ ma bardzo dobry. A glośność mówi, że średnia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez batman-ka » Pt 31 maja, 2013 13:28

mnie odstrasza rura fluvala jak odkurzacz i głośność ,bo akwa jest w sypialni i mam już dość dolewania wody latem do kaskad ,tetra się spisuje ale to tetra i zalała mi już podłogę 2 razy
http://www.akwarystyczny24.pl/eheim-ecc ... -1998.html
jest coś takiego,trudno mi się przestawić na myśl ,że woda płynie od zewnątrz do wewnątrz,już taki mam jeden co nie do końca tak chodzi w praktyce jak jest na obrazku,ciekawe czy wirnik nie zaciąga bokami bez filtracji ?

sera jest mistrzem w szczelnych koszach z uszczelkami

znowu te duże filtry eheima wyglądają jak kwadratowa aquanova :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez radmac » Pn 03 cze, 2013 15:32

Ja dorzucę 3 grosze.
mam 30l kostkę, na początku była sama głowica (badziew), potem kaskada (za szybko się prefiltr blokował i głośna), aquael minikani (tandeta, i głośna). Teraz od ponad roku mam ecco ten średni. przy 30l i w pewnym monencie około 300+ RC zapychał się co 3-4 miesiące, ale tylko wata właściwie (też z winy siatki GUSH na prefiltrze, wiec wciągało co popadnie). działa cicho ale dopiero po odpowiednim odpowietrzeniu.
dodatkowo mam dyszę napowietrzającą na wyjściu.
mimo ustawieniu na pełną moc, wirówki w baniaku nie robi, a z dyfuzora małe bąbelki latają po prawie całym akwa (=dobre napowietrzanie).
fakt, kosztuje trochę więcej niż podobne konkurencji, ale pracuje naprawdę dobrze. Polecam.

ps.
batman-ka napisał(a):http://www.akwarystyczny24.pl/eheim-ecc ... -1998.html" target="_blank
jest coś takiego,trudno mi się przestawić na myśl ,że woda płynie od zewnątrz do wewnątrz,już taki mam jeden co nie do końca tak chodzi w praktyce jak jest na obrazku,ciekawe czy wirnik nie zaciąga bokami bez filtracji ?

dokładnie ten model mam. Wszystko działa jak należy po zamknięciu "wajchy". Kosz na media filtracyjne jest dopasowany tak, żeby nic nie szło bokiem. Przy zakupie od razu polecam kupić jedno opakowanie zapasowej waty (białe krążki), niebieską gąbkę bardzo łatwo czyści się ręcznie. Białe krążki waty można pewnie też dociąć z jakiejkolwiek innej waty akwarystycznej.
Ostatnio edytowano Pn 03 cze, 2013 15:41 przez radmac, łącznie edytowano 1 raz
radmac
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtry zewnętrzne eheima jaki wybrać?

Postprzez batman-ka » Pn 03 cze, 2013 15:40

po gruntownej selekcji wybrałam najtańszy jbl e700
ponieważ:
do eheim to inna opinia
tetra cieknie
sera droga
fluval zamiast rur wąż od pralki

jbl to tylko/aż 219zł i ma spoko wyloty ,wzięłam ten bo 701 miał mieć kulki szklane i nowy silnik ale kulek już nie dają a silnik mnie zgrzewa :-D a to 50zł w kieszeni
zobaczymy w praktyce
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości