Odmulacz w płynie do podłoża

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Odmulacz w płynie do podłoża

Postprzez dziki » Cz 05 sie, 2010 06:27

Witam

Chciał bym "się pochwalić" wynalazkiem jaki eksperymentalnie stosuję w jednym z 2-ch akwariów z drobnym piaskowym podłożem. Z powodu obsypywania się korzeni mangrowca na podłożu zrobił się całkiem duży bałagan i próby uprzątnięcia go w sposób mechaniczny dały skutek odwrotny od zamierzonego. Dlatego sięgnąłem po ten specyfik.

Do kostki 30x30x30 w której żyją WPki i helenki dałem 5 ml preparatu. Za kilka dni dam odpowiedź co rozpuszczone zostało a co przetrwało próbę czyszczenia.

Zdjęcia i opis kradzione ze stron belio.pl

Obrazek

Wyczyść podłoże w akwarium bez zbędnego wysiłku oraz ponownego zakładania zbiornika! Rewolucyjny preparat pozwalający wyczyścić podłoże oraz wyklarować wodę - wystarczy dodać go do akwarium a po 48-96h woda będzie krystalicznie czysta i wolna od toksycznych związków. Opatentowana formuła - efekt gwarantowany.

- Zapewnia szybkie oraz naturalne pozbycie sie mułu oraz osadu z podłoża (tzw. odmulanie)
- Działa 80% szybciej od standardowych preparatów z bakteriami
- Usuwa szkodliwe substancje chemiczne w tym fosforany (PO4)
- Preparat na bazie naturalnych składników

Dawkowanie:
- do oczyszczenia podłoża z dużą ilością mułu należy stosować 10ml na 40l wody raz na tydzień - stosować do uzyskania zadowalającego efektu
- zapobiegawczo: aby utrzymać podłoże w czystości należy stosować 5ml na 40l wody raz w miesiącu
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Kamil921023 » Pt 06 sie, 2010 18:03

No, ciekawe. Czekam na recenzję ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil921023
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 222
Dołączył(a): N 16 sie, 2009 12:27
Lokalizacja: Nowe

Postprzez sayo » Wt 17 sie, 2010 16:39

i jak to działa ?
sayo
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 27 lut, 2010 13:18
Lokalizacja: Toruń

Postprzez dziki » Wt 17 sie, 2010 18:15

Hallo
Po 2-u tygodniowym okresie stosowania stwierdzam ze to działa ale jakoś nie bardzo mnie przekonuje to co zrobiłem. Testowy baniak to kostka 30x30x30 z filtracją FZN2 i drobnym czarnym piaskiem jako podłożem. Po pierwszej dawce nic nie stwierdziłem, mętna woda miała się niby utrzymywać kilka dni a tu nazajutrz było dość klarownie i nadal brudno. Po tygodniu czekania wyczyściłem gąbki w filtrze, zdjąłem prefiltr i dodałem kolejna dawkę specyfiku. Po kilku dniach brudki z korzenia zniknęły, ogólnie dno jest czyste z paroma dziwnymi rzeczami. Pojawiły się na dnie kulki, takie coś jak by aqua substrat w kolorze rudawym, dość twarde i ziemiste. Nie mam pojęcia co to jest, nic takiego do baniaka nie wrzucałem. Zasadniczo nie wiem czy sukcesem tu był preparat czy też odetkanie filtru.
Jutro podaję odmulacz w drugim baniaku, tam mam filtrację gąbkowa napędzaną powietrzem. Postaram się dać relację zdjęciową :)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez sayo » Wt 17 sie, 2010 22:10

Miałeś jakieś gloniszcza w akwa? Jakiś wpływ preparatu na nie zauważyłeś?
sayo
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 27 lut, 2010 13:18
Lokalizacja: Toruń

Postprzez dziki » Śr 18 sie, 2010 06:14

Dobry
Gloniki jakieś tam cały czas są, niszczycielskiego wpływu na glony nie stwierdziłem. Niewielkie ilości zielenic cały czas utrzymują się w baniaku, do tego na granicy podłoże - szyba niewielka ilość sinic. Wszystko w dość dobrej kondycji :)

EDIT

Jako że słowo się rzekło oto fotorelacja z użycia płynnego odmulacza
Baniak o wymiarach 40x25x25h, filtracja gąbkowa napędzana powietrzem, zwierzyna to White Perle, heleny i niepoliczone stado małżoraczków czy innego rodzaju drobnicy.

Tak wygląda cifek w baniaczku:

Obrazek

Obrazek

A tak wygląda czarna paskuda mająca poskromić cifek:

Obrazek

Obrazek

A tak wyglądał baniaczek 20 minut później:

Obrazek

Obrazek

Postaram się choć co drugi dzień robić jakieś fotki z podobnych ujęć, żeby można było ocenić czy to coś działa czy też nie.

EDIT
Pierwsza doba i pierwsze fotki, ofiar na chwilę obecną nie widać. Jeśli cokolwiek poległo helenki się tym zaopiekowały

Obrazek

Obrazek

EDIT
Fotki z piątej doby działania specyfiku

Obrazek
Ostatnio edytowano Wt 24 sie, 2010 08:49 przez dziki, łącznie edytowano 8 razy
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez dziki » Cz 02 wrz, 2010 09:16

Już tydzień minął po podaniu drugiej dawki odmulacza. Efekt raczej mizerny, nadal sporo drobin lata po podłożu. Dziś podam kolejną dawkę 5 ml i zobaczę co się będzie działo z tym dalej.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron