RED CHERRY i co dalej

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

RED CHERRY i co dalej

Postprzez misiek1004 » N 07 kwi, 2013 12:03

Witam.Moja sprawa wyglada tak ze mialem kilka lat akwarium 120l z rybkami i coraz mniej tam zaglaalem itd.zeby powrocila pasia i chec gzebania w akwa postanowilem sprobowac z krewetkami ktore juz mialem z rybkami (na dzien dzisiejszy wszystkie rybki oddne :) czyli RED CHERRY i BABAULTI ale czy sa one pierwszego gatunku tego nie zagwarantuj.Moje pytanie brzmi jakie krewetki moge do nich dokupic ,prosze o konkretne nazwy czy moze pozbyc sie tych krewetek co mam juz zeby nie bylo krzyzowek.Chcial bym miec w tym akwa ze 4/5 rodzaji krewetek.Prosze jeszcze raz o konkretne grupy a nie odsylanie mnie do tabeli itd .Naprawde jest tego duzo a ja jestem poczatkujacy w tym temacie wiec prosze narazie o pomoc Pozdrawiam milego dnia
misiek1004
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): N 07 kwi, 2013 10:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez pierre » N 07 kwi, 2013 12:21

ale jeśli jesteś początkujący w tym temacie, tym bardziej nie powinieneś zrażać się odyłaniami do innych tematów, bo jeśli nie masz ochoty pogrzebać, zagłębiać się w temat, zaangażować, to nie brnij w krewetki. bo po prostu ileś tam kasy na nie wydasz, uśmiercisz i tak to się skończy a niesmak pozostanie.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez misiek1004 » N 07 kwi, 2013 12:32

Wlasnie ze mam ochote zaglebic sie w tym i sprobowac z krewetkami a prosze o pomoc bo jestem poczatkujacy i mysle ze tez wszystkiego odrazu nie wiedziales a forum tez jest od tego zeby sobie pomagac a nie zniechecac odrazu :)Lepiej jest sie zapytac niz isc metoda prob i bledow :)
misiek1004
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): N 07 kwi, 2013 10:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez pierre » N 07 kwi, 2013 14:07

Tak, od razu nie wiedziałem wszystkiego. Najpierw natknąłem się na jeden obszerny artykuł kilkudziesięciostronniicowy z tego forum - przeczytałem go do końca. Później zarejestrowałem się na forum w celu... przejrzenia go, i przeczytania jeszcze wielu tematów. dopiero później zacząłem zadawać pytania, na które odpowiedzi miały rozwiać wątpliwości.
Bo jak by to wygądało, gdyby pierwszym pytaniem które tu postawiłem było - "czego ja tak naprawdę chcę".
Po przeczytaniu kilku tematów zadałbyś już inaczej pytania, mówiąc nam, że posiadasz takie i takie akwarium z taką filtracja, parametry wody są takie i takie, podłoże takie. Tutaj nie działą reguła, że jeśli w akwarium żyły rybki, to krewetki też napewno dadzą radę.
Osoby tutaj tworzą piękne tematy, wstawiają fantastyczne zdjecia, doceń to, będzie nam miło. Po przeczytaniu kilku będziesz wiedział czego chcesz a my pomożemy Ci w osiągnięciu tego.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez misiek1004 » N 07 kwi, 2013 15:10

ok :-) zle zaczolem jak mozesz podeslac linka z artykulem bede bardzo wdzieczny :-)
misiek1004
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): N 07 kwi, 2013 10:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez marrccin » N 07 kwi, 2013 22:27

ew. jak chcesz miec 5 gatunkow krewetek i isc po najmniejszej linii oporu. moge Ci tu wkleic 5 konkretnych nazw pieknych krewetek i gwarantuje, ze sie nie skrzyzuja bo nawet nie dozyja potomstwa ;)

a teraz na powaznie:
najlatwiejsze w utrzymaniu sa krewetki z grupy heteropoda (red cherry, yellow, white pearl i inne). takie juz masz wiec moze sprobuj sie nimi troche zajac. dodaj moze jakies filtrujace (Atyopsis moluccensis), krewetki amano i jesli uwazasz, ze dasz rade i masz stabilne parametry dodaj crystale (red i/lub black). O konkretnych parametrach i pozywieniu juz znajdziesz na forum :) powodzenia
brak gg, skype marrccin83
Obrazek
Avatar użytkownika
marrccin
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2010 03:57
Lokalizacja: Gdańsk/Bristol

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez pierre » Pn 08 kwi, 2013 09:35

Pewnie, żę mogę dać link. Zauważ, że niektóre z temató w tym linku mają po kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt stron. Przedstawiają one perypetie, wzloty i ipadki osób które podjęły się chodowania krewetek, które mogą Ci przypaść do gustu. To, żę nie chcę podać Ci nazw ładnych krewetek nie oznacza, że nie chcę Ci pomóc. Ja wiem, że chciałbym mieć i taiwany i tigery i sulavesi, ale nie mam na to jeszcze wiedzy wystarczającej by nie wymordować kupionych krewetek. viewforum.php?f=5
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez misiek1004 » Pn 08 kwi, 2013 15:06

Dzięki bardzo, w miarę wolnego czasu biorę się za czytanie dziś już oddałem wodę do sprawdzenia parametrów, bo na razię nie dorobiłem się testerów (ph mam i wynosi 6,5 :)na razie zostanę przy tych kreweciach, niech trochę jeszcze moje akwa zarośnie i doprowadzę parametry wody do norm, a poźniej sprubóje tylko dorzucić red crystale (wiem że są trudne w hodowli :)ale to dopiero za jakiś dlugi czas aż moja wiedza sie powiększy i wszystko unormuję :) pozdrawiam miłego dnia

Prosiłbym was, o używanie Polskich znaków drink20.
misiek1004
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): N 07 kwi, 2013 10:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: Odp: RED CHERRY i co dalej

Postprzez =Fresz= » Pn 08 kwi, 2013 15:35

Dobrze a teraz chwyć za słownik języka polskiego i zobacz ile zrobiłeś błędów w pisowni hehe




Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez drink20 » Pn 08 kwi, 2013 21:51

Po pierwsze to fajnie jakbyś opisał bardziej bańke, jakie podłoże, filtracja, czy nawozisz itp. Faktycznie na forum jest masa wiedzy, i pewnie trochę Ci zajmie przeczytanie chociażby 10%. Trochę czasu poświęcić wieczorkami :-)
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez spining133 » Pn 08 kwi, 2013 22:04

Może kolega ma klawisz walnięty ?
spining133
 

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez misiek1004 » Wt 09 kwi, 2013 19:52

A wiec tak:) będzie ciężko ale nie poddam się :) Mój baniak to 120l oświetlenie mam 2x 18w z juwela :) filetr z firmy Sera 900 zewnętrzny z ceramiką i węglem :)na dnie leży piasek kwarcowy na bokach (chce zęby zarosły boki roślinkami trawnikowymi )a środek leży drobny bazalt :)i korzeń na środku:) nie używam wogole nawozów i chemi w akwarium, może pora zacząć :)
Dziś odebrałem wyniki mojej wody :)
NO2-0
NO3-10mg
NH3-0
PO4-3,0mg
GH/KH- 20/3
ph-6,5
Pan w Zoologicznym nie umie mi wytłumaczyć, dlaczego mam tak twarda wodę i mocno zakwaszona i nie pomógł mi co zrobić :)Wiem ciężki przypadek ze mnie :)hahah

Misiek faktycznie ciężki, ale i Ciebie naprowadzimy :-) drink
misiek1004
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): N 07 kwi, 2013 10:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez wbchgkv » Cz 20 cze, 2013 17:47

A przepraszam po co węgiel w filtrze? Węgiel pochłania zanieczyszczenia, ale po jakimś czasie je oddaje z powrotem do wody. Masz jakiś cel stosowania węgla w filtrze? Dużo lepiej jakiś zeolit tam wsadzić.
GH 20, KH 3 i pH 6,5...dziwne. Bardzo wysokie GH w porównaniu do pozostałych. Na moje oko 2 opcje:
1. GH źle zmierzone.
2. Dużo jonów kwasowych pochodzących od np. rozpuszczonego CO2 w akwarium, który daje nam kwas węglowy (H2CO3, choć zapis nie jest do końca poprawny).

Osobiście skłaniałbym się ku pierwszemu. Napisałeś, że odebrałeś. Pewniej będzie, jak kupisz sobie za 15zł test kropelkowy na GH i sam zmierzysz. Przy GH w okolicach 20 (wg oficjalnych źródeł 14, wg moich badań 19) w kranie mam pH ok. 7,6-8 (jestem facetem, z kolorami ciężko), więc cóż...
120x50x60h - skalary, endlerki, brygada się leniąco-sprzątająca (zbrojnik niebieski, kosiarki, świderki)
Shrimp Set Smart 25x25x30h - w planach Yellowki.
Avatar użytkownika
wbchgkv
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): So 01 cze, 2013 07:26

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez spining133 » Cz 20 cze, 2013 18:01

Zeolit też potrafi oddać . Dobra filtracja do złoża dla bakterii inne wkłady stosować w konkretnym celu .
spining133
 

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez wbchgkv » Cz 20 cze, 2013 18:33

Mimo wszystko - lepiej zeolit niż węgiel. Zeolit potrafi oddać, a węgiel oddaje. Poza tym: zeolit jest pewniejszy. Najlepiej jakiś wkład ceramiczny, ale lepiej zeolit niż węgiel, jeśli coś pochłaniającego musi być.
120x50x60h - skalary, endlerki, brygada się leniąco-sprzątająca (zbrojnik niebieski, kosiarki, świderki)
Shrimp Set Smart 25x25x30h - w planach Yellowki.
Avatar użytkownika
wbchgkv
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): So 01 cze, 2013 07:26

Następna strona

Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość