RED CHERRY i co dalej

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez misiek1004 » Śr 03 lip, 2013 17:37

Witam ponownie po długiej nieobecności :) Zacznę od tego ze zmieniłem akwarium 112l na dwa mniejsze czyli kostka 20l i akwa 25l na początek zęby było łatwiej wszystko ogarniać .A wiec po koleji opisze co i jak tam :)
KOSTKA
podłoże- BWS SHRIMP SOIL 3kg
filtr-kaskada NF 300
oświetlenie moduł Aquael EcoLight 11W
Roślinność: rogatek sztywny Hydrocotyle Japan Mech Willow moss Flame moss gałęzatka Creeping moss Microsorium Thin Leaf
obsada trochę pomieszana ze względu na temperaturę w akwarium przez która straciłem 3 red crystale
obsada-2x red crystal 5x crystal biene 5x golden snow 1 mamuśka z jajkami 5 x sakura
parametry
ph-6,5-7
kh-3
gh-15 wiem trochę dużo:( podmianki robie raz w tyg 4,5l woda przegotowana bo tak robiłem od początku i nie chciał bym teraz za szybko parametrów wody zmienić ze względów na mamuśkę :) zdjęcia wrzucę jak sie nauczę jak je wrzucać :) hehe :) Proszę komentować i doradzać :)

AKWARIUM
podłoże-Shrimp Sand +AQUA SUBSTRATE
filtr-Pat mini
oświetlenie-pokrywa z żarówka 11w 6500k
roślinki-rogatek sztywny Hydrocotyle Japan Mech Willow moss Flame moss gałęzatka Creeping moss Microsorium Thin Leaf Milimetere moss Fissident Fantanus
odsada -10x red cherry
parametry
ph-7-7,8
gh-10+Shrimp Mineral Agua art 4x
kh-5
a tu mieszam wodę demineralizowana z kranówka 50/50 i podmieniam 5ltydz :)

Teraz tak to wszystko wygląda na razie jeszcze muszę skompletować dwa wiatraczki z zasilaczy do kompa zęby zrobić maluchom chłodzenie bo w akwarium miałem nawet temperaturę 29c a w kostce o 3 stopnie mniej :) I mam jeszcze jedną sprawę która opisałem w dziale Filtry :) POZDRAWIAM
misiek1004
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): N 07 kwi, 2013 10:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez barus9 » Pn 08 lip, 2013 09:56

Po co gotujesz wodę dla CRS a redkom mieszasz demineralkę z kranówką ?
Tu brak jakiejkolwiek logiki.
Lepiej dla CRS uzdatnić demineralkę a redkom lać odstaną kranówkę (może z jakimś uzdatniaczem dla krewetek typu jbl czy coś podobnego co neutralizuje metale ciężkie itp badziewia)
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez misiek1004 » Pn 08 lip, 2013 19:04

Cześć czemu tak bo kostka była pierwsza i gdzieś wyczytałem ze przegotowana woda ma mniejsza twardość później wyczytałem o demineralizowanej i zacząłem w akwarium odrazy od mieszanki demi+kranówka :) a teraz nie chciał bym zmieniać parametrów bo krewecie noszą jajka :) albo doradźcie jak zrobić zęby było ok :) Wiem ze to wszystko od dupy strony ale człowiek uczy się na błędach :) pozdrawiam miłego dnia
misiek1004
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): N 07 kwi, 2013 10:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez zuwala » Pn 15 gru, 2014 22:01

Cześć.
Sorry za odkopanie starego tematu ale mam pytanie:
Czy krewetki rc mogą mieszkać z krewetkami tiger i gupikami endlera ?
zuwala
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 15 gru, 2014 21:54

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez matu » Pn 15 gru, 2014 22:10

... a jakie parametry wody masz by tigerów nie uśmiercić....?
Nie skrzyżują się więc można trzymać razem, ale co z tego skoro będzie to powolny zgon....
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RED CHERRY i co dalej

Postprzez Pethro » Pn 15 gru, 2014 22:12

z tigerami tak o ile będziesz wode demineralizowaną lub RO preparował pod tigery, np salty GH+ KH+ .. gupiki lubią wpływać w rośliny, wszelkie szczeliny i zakamarki w poszukiwaniu małych kreweci do przekąszenia :P..
Pethro
 

Poprzednia strona

Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości