konduktometr - zakup wart zachodu?

Moderator: =Fresz=

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez =Fresz= » Wt 14 maja, 2013 15:31

A do do różnych uzdatniaczy - jak wiem czego używam, to wiem jaki wynik uzyskuję. A zresztą - jak używam stale tego samego i moje krewetki radzą sobie na tym bez problemu to nie ma większej róznicy czy w tym momencie mam gH 3, 5, czy 7. Uważam, że nie ma sensu robić im na siłę dobrze. Rosną, mnożą się - czego chcieć więcej. Szczerze mówiąc to od dawna nie wiem dokładnie jakie mam kH i gH.


No właśnie trzeba wiedzieć jakie właściwości ma dany uzdatniacz czy mineralizator. I różnica między 3 a 7 gh jest spora ;-) wiem to z doświadczenia heh jeżeli stosujesz cały czas to samo to przy danym poziomie us, gh będziesz miał też stałe a nie tak jak piszesz że Ci wszystko jedno czy masz 3,5 czy 7 w danym momencie :-P

Więc Ci mniej doświadczeni którzy zaczynają powinni mięć albo wiedzę albo i konduktometr i test na gh :-P

Ja sobie narobiłem bałaganu kiedy zachciało mi się zejść z us do 250 przy aquaarcie bo po co było mierzyć gh jak nie trzeba heh po 2 miesiącach krewetki zaczęły mieć problem z wylinką. Chwyciłem za test gh i tu patrzę gh 2-3 :shock:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez piasio » Śr 28 sie, 2013 23:22

No to szanowni Państwo wiemy już że konduktometr choć nie jest niezbędny to jednak się przydaje ;-)
Ja się skuszę bo zakładam ze to inwestycja która się opłaca. Teraz pytanie.. Który lepszy :mrgreen:
Fajnie byłoby wiedziec czy kupować jakies konkretne modele, jakiej marki.. lub ewentualnie czego nie kupować..
54L Razbora Galaxy & Red Cherry
Avatar użytkownika
piasio
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 17 sie, 2013 10:30
Lokalizacja: Plewiska/Poznań

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez Tola » Pn 16 wrz, 2013 11:43

I ja dojrzewam do zakupu miernika EC. Jeśli zakupię to ten: http://allegro.pl/konduktometr-ec3-mier ... 82775.html" target="_blank mam nadzieję że spełni swoje zadanie i liczę na waszą opinię.

Przy okazji zapytam, bo miałam w ręku pożyczony miernik i dokonałam pomiaru. Bardzo mocno zastanawia mnie wynik.
Baniak 1 - krewetki yellow - wynik 380uS,
Baniak 2 - krewetki white pearl - wynik 420uS, do tego miejsca uważam ze wynik w miarę dobry....ale jestem nowicjuszem, mogę być w błędzie.
Baniak 3- CR i CB - wynik 960uS.......zaznajomieni akwaryści uznali że w takiej przewodności nic nie ma prawa zyć....pozostałe parametry, pH 6,8-7,0, kH-1-2, gH-7, NO2, NO3 - 0. Co ja mam o tym myśleć?
Tola
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011 08:44
Lokalizacja: CK

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez =Fresz= » Pn 16 wrz, 2013 11:47

Ło kurcze heh 960 us to tam musisz mieć jakieś kamyki w akwarium. Dla crystali woda powinna mieć okolice 300us. Yellow i White pearl powinny mieć 500us chyba że nie masz problemu w tych parametrach z rozmnażaniem.

Jesteś nowicjuszem czy nowicjuszką? :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez Tola » Pn 16 wrz, 2013 15:10

=Fresz= napisał(a):Ło kurcze heh 960 us to tam musisz mieć jakieś kamyki w akwarium. Dla crystali woda powinna mieć okolice 300us. Yellow i White pearl powinny mieć 500us chyba że nie masz problemu w tych parametrach z rozmnażaniem.

Jesteś nowicjuszem czy nowicjuszką? :-P


Tak :) Zdecydowanie jestem nowicjuszką ;) Yellow'ki i łajty rozmnażają sie bez problemu ;)
Wracając do crystalek- mam jeden maleńki kamień BWS Minestone, fakt. Nie podaje żadnych nawozów. Tylko RO+minerały. Mam już czwarte pokolenie maluchów.....pytanie czy robić cos z tym wynikiem, zmniejszać delikatnymi podmianami, czy nie ruszać.....
Tola
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011 08:44
Lokalizacja: CK

Re: Odp: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez Tasior » Pn 16 wrz, 2013 19:51

Nie ruszac. Cos mi ten wynik nie pasuje... Ale skoro masz 4 pokolenie to nic nie rob i obserwuj... Jwdyne co powinnas zrobic to probowac przy podmianach delikatnie schodzic w dol... Tak co 20-40 na podmiane.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez Tola » Pn 16 wrz, 2013 20:38

Też mi to nie pasuje nawet bardzo ale jak mówią lepsze jest wrogiem dobrego....będę obniżać delikatnie...nie chce skopać, to moje pierwsze sukcesy w maluszkach CR i będzie mi szkoda.
Tola
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011 08:44
Lokalizacja: CK

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez jar35 » Pn 16 wrz, 2013 20:59

Tola napisał(a):I ja dojrzewam do zakupu miernika EC. Jeśli zakupię to ten: http://allegro.pl/konduktometr-ec3-mier ... 82775.html" target="_blank" target="_blank mam nadzieję że spełni swoje zadanie i liczę na waszą opinię.

Przy okazji zapytam, bo miałam w ręku pożyczony miernik i dokonałam pomiaru. Bardzo mocno zastanawia mnie wynik.
Baniak 1 - krewetki yellow - wynik 380uS,
Baniak 2 - krewetki white pearl - wynik 420uS, do tego miejsca uważam ze wynik w miarę dobry....ale jestem nowicjuszem, mogę być w błędzie.
Baniak 3- CR i CB - wynik 960uS.......zaznajomieni akwaryści uznali że w takiej przewodności nic nie ma prawa zyć....pozostałe parametry, pH 6,8-7,0, kH-1-2, gH-7, NO2, NO3 - 0. Co ja mam o tym myśleć?



polecam Konduktometr EC-Meter AquaPro Exclusiv + Termometr jest bardzo dobry i nie zawodny
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez Tola » Pn 16 wrz, 2013 21:44

jar35 napisał(a):polecam Konduktometr EC-Meter AquaPro Exclusiv + Termometr jest bardzo dobry i nie zawodny
- dzięki sliczne;) Kurcze tylko juz zamówiłam ten z allegro mam nadzieję że lipy nie będzie....
Tola
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011 08:44
Lokalizacja: CK

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez jar35 » Pn 16 wrz, 2013 22:33

Tola napisał(a):
jar35 napisał(a):polecam Konduktometr EC-Meter AquaPro Exclusiv + Termometr jest bardzo dobry i nie zawodny
- dzięki sliczne;) Kurcze tylko juz zamówiłam ten z allegro mam nadzieję że lipy nie będzie....


w tym co zamówiłaś jest kalibracja ręczna za pomocą mini-śrubokręta i to sie lubi psuć ,widziałem że ten sprzedający ma ten drugi kondoktometr więc napisz do niego jeżeli jeszcze nie wysłał to weź ten inny
http://allegro.pl/konduktometr-ec-meter ... 02490.html
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez spining133 » Wt 17 wrz, 2013 05:59

Jeżeli ma kalibrację przyciskami to faktycznie warto kupić , bo ja nad swoim nieźle się muszę namęczyć , aby go ustawić .
spining133
 

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez bojar » Wt 17 wrz, 2013 08:07

Witam.
Czy ktoś kto używa tego typu sprzętu może polecić jakiś konkretny typ.Nie najtańszy nie najdroższy,ale powiedzmy taki który ma najlepszy stosunek:cena/jakość.
Kiedyś już kupiłem tani phmetr.Leży bezużyteczny.Kalibrować trzeba było za każdym razem a i tak pokazywał co chciał.Dochodziło do tego,że po pomiarach sprawdzałem kropelkami.Coś takiego mija się z celem.
Pzdr.
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez Tola » Wt 17 wrz, 2013 14:37

jar35 napisał(a):
w tym co zamówiłaś jest kalibracja ręczna za pomocą mini-śrubokręta i to sie lubi psuć ,widziałem że ten sprzedający ma ten drugi kondoktometr więc napisz do niego jeżeli jeszcze nie wysłał to weź ten inny
http://allegro.pl/konduktometr-ec-meter ... 02490.html" target="_blank


zadzwoniłam do nich ale niestety juz wysłali.... no nic zobaczymy czy skalibruje ręcznie, mam nadzieję bo wkurzę się niemiłosiernie...:/
Tola
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011 08:44
Lokalizacja: CK

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez jar35 » Wt 17 wrz, 2013 19:50

bojar napisał(a):Witam.
Czy ktoś kto używa tego typu sprzętu może polecić jakiś konkretny typ.Nie najtańszy nie najdroższy,ale powiedzmy taki który ma najlepszy stosunek:cena/jakość.
Kiedyś już kupiłem tani phmetr.Leży bezużyteczny.Kalibrować trzeba było za każdym razem a i tak pokazywał co chciał.Dochodziło do tego,że po pomiarach sprawdzałem kropelkami.Coś takiego mija się z celem.
Pzdr.


Jeżeli chodzi o miernik PH to uzywam taki :
Obrazek

ciągły pomiar ph 24/24h w zestawie jest zasilacz i baterie ,plus płyny do kalibracji koszt 160zł
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: konduktometr - zakup wart zachodu?

Postprzez bojar » Wt 17 wrz, 2013 19:59

Wygląda owszem ,owszem,a jak się sprawuje? I jeśli to pomiar ciągły to w jednym akwa,a jak to zrobić z kilkoma zbiornikami.Czy jest możliwość robienia kilku ( nastu) pomiarów w krótkich odstępach czasu w różnych zbiornikach ? Gdzie to można kupić?

A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat konduktometru?
Pzdr.
bojar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): N 26 gru, 2010 12:29
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron