Zdychajace samice

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Zdychajace samice

Postprzez Pucek45 » Wt 20 lis, 2007 18:17

Mam duży problem. ostatnio jak krewetka ma już duże siodełko lub od kilku dni ma jajeczka to poprostu DED.Wszystkie inne mają sie dobrze a młode mamuśki są sztywne.
No i nie wiem co robć !
POMOCY!!!!
Ostatnio edytowano Cz 22 lis, 2007 06:46 przez Pucek45, łącznie edytowano 1 raz
Pucek45
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 20 lis, 2007 18:11
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez Tobik » Wt 20 lis, 2007 20:30

a napisz cos wiecej otwoim zbiorniku, parametrach wody, towarzystwie , litrazu , liczebnosci krewtek powinno byc nam latwiej bo teraz to nie jestem w stanie powiedziec nic wiecej procz tego ze cos jest nie tak no ale to juz wiesz
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez Cukierpudel_ » Śr 21 lis, 2007 03:01

Batmanka miała zdaje się taki problem - że samce zabijały samice noszące jajka.

Pucej - jeżeli masz drugie akwarium , spróbuj przenieść tam samicę z jajkami.
Tylko uważaj przy przenoszeniu, słyszałem żeby łapać najlepiej szklanką, bo gdy wyjmiesz ją na powietrze zmiana ciśnienia może wywołać ponoć jakieś złe zmiany w jajeczkach.

Jak już Tobik pisał, napisz jakie inne bestie trzymasz w akwa. Może ktoś Ci wybija te samice ?
Cukierpudel_
 

Postprzez batman-ka » Śr 21 lis, 2007 11:07

To jest z pewnością mój temat ;-) ,ja mam ten problem dość długo,napisz jakie masz akwarium (ile litrow) i ile krewetek,czy jakas samica jest w stanie donosić jajka,czy wszystkie kończą na drugim świecie?Czy samce je atakują?
Ja mam taki problem i myślę,że jest to kwestia zbyt dużej ilości krewetek w akwarium,mimo iż mają sporo jedzenia i dużo miejsca nie dopuszczają,żeby jakaś krewetka miała młode,a samce po prostu zjadają samice .
Dlatego przygotowuje dodatkowe akwarium 30l ,przełożę tam większość samców,bo trudno wyłapać mi mamuśki,napisz może wspolnie do czegos dojdziemy
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pucek45 » Cz 22 lis, 2007 16:41

No mam 54L a jak samiczka ma jajeczka to przenoszę do 12L gdzie są tylko takie krewetki ciężarne. Parametry identyczne w 2 baniakach i wszystko powinno być ok
Pucek45
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 20 lis, 2007 18:11
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez Pucek45 » Cz 22 lis, 2007 16:45

Ej jak to samce zjadają samice?!?!!??! Masz jakieś ciekawe krewetki :mrgreen:
Pucek45
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 20 lis, 2007 18:11
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez Tobik » Cz 22 lis, 2007 18:49

a probowales pozostaiwc samice w ogolnym?? moze cos jest nie tak z tym 12 l np. poziom miedzi jest wysoki
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Postprzez batman-ka » Cz 22 lis, 2007 19:51

Ciężarnych sie nie przenosi jeżeli nie ma takiej potrzeby,spróbuj zostawić je w ogólnym,najwidoczniej złe im robi ten maly baniak,cos musi być z nim nie tak,daj tam jednego samca ,jak zdechnie to bedziesz miał odpowiedz ;-) (to z tych drastycznych metod)
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 14:00 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Pt 23 lis, 2007 09:25

batman-ka napisał(a):cieżarnych sie nie przenosi jezeli nie ma takiej potrzeby,sproboj zostawic je w ogolnym,najwidoczniej zle im robi ten maly baniak,cos musi byc z nim nie tak,daj tam jednego samca ,jak zdechnie to bedziesz mial odpowiedz ;-) (to z tych drastycznych metod)


przerazasz mnie czasem :)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez PABLO » Pt 23 lis, 2007 12:19

Tobik napisał(a):a probowales pozostaiwc samice w ogolnym?? moze cos jest nie tak z tym 12 l np. poziom miedzi jest wysoki


jak to dobrze miec aqueene :)
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości