Filtrujące -kilka pytań

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Filtrujące -kilka pytań

Postprzez batman-ka » Śr 07 lis, 2007 21:08

Właśnie zakupiłam 2 filtrujące (ile mnie to zdrowia kosztowało) i mam dylemat:
jedna jest ok,wygląda jak zwykła filtrująca Atyopsis moluccensis biały pasek na plecach,kolory zmienia jak kameleon i jak tylko wlazła do wody to interesowało ją tylko filtrowanie,rozłożyła parasolki i zaczęła kierować ruchem.
Druga natomiast w sklepie jako jedyna nie uciekała,więc myślałam ,że tak będzie w akwarium.Siedzi w jaskini i jest całkiem inna! Może i to ten sam gatunek ale coś mi nie gra :-p Jest "gruba" i garbata,nie ma żadnego paska na plecach i nie ma ochoty filtrować! Wkłada parasolki do rozpadającej się na kamieniu tabletki i czeka aż parasolki oblepią się całkowicie,wtedy zabiera na nich papu i idzie do jaskini.
Teraz moje magiczne pytania:
starałam się jak mogłam wybrać parkę,ale to w sklepie nie jest proste,samce miały mieć grubsze nóżki w pierszej parze a tu banrut,wszystkie mają nogi jednakowe!
Jedna jest wklęsła (tam gdzie red cherry ma siodło) a druga ma garba,może mam jednak parkę?
Dlaczego druga nie ma żadnego paska hehe?
Są olbrzymie(ta ruchliwa robi dziury w mchu i rano wszystko wygląda jak tunele,nie umie albo nie chce pływać tylko skacze) jak,ile i czym mam je wykarmić bo straciłam pomysły,gruba je z "podłogi" bo się nie przemieszcza a druga jest nie kumata i nie wiem czy jest głodna bo nie je z ziemi.
Czy one potrafią jeść glony z mchu?
.............................................................................................................................

Tobik1
Administrator

4440091
Skąd: Kcynia
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 176
IP: 83.238.65.90
E-mail PW


wiesz co tak mi przyszlo do glowy ze to niestety moze byc jakas choroba bo skoro jest taka nadymana nie je jest ospala nie filtruje to moga byc objawy
ale mam nadzieje ze sie myle bo zycze ci jak najlepiej
...............................................................................................................................

Adekm89
Administrator

1775813
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 183
IP: 212.2.99.42
E-mail PW

Batmanko jak kiedys miałem filtrujace to trafiła mi sie sytuacja taka jak TObie tzn chodzi mi o garb i brak paska. to jest wszystko spowodowane zmina "klimatu".(takie odniosłem wrazenie).. rozumiesz o co mi biega??
mianowicie krewetka z czasem dojdzie no normy, a jesli nie to bedzie taka "zamulona"
krewetki nie filtruja wody jesli nie ma co filtrowac...

zauwazylem to jak wpuscilem krewecie do swierzej wody (nie bede opowiadał)
tzn kranowy odstałej 3h. wtedy krewetka dotykała roślin parasolkami. nasypałem karmy dla narybku i wiekszyłem ruch wody aby drobinki jedzenia pływały i krewetka filtrowała
a tunele moga swiadczyc o poszukiwaniu amciu poniewaz w miejscach gdzie mech jest najbardziej zageszczony jest jedzonka najwiecej. i glonow tez, przyokazji robi sobie kryjówke.

wiec krewetka albo dojdzie do normy albo bedzie taka jaka jest.

to sa moje badania i spostrzezenia.
................................................................................................................................


batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

Zamieniły się rolami,ta aktywna chuda siedzi w jaskini i filtruje coś,gruba wylazła i leży obok tabletki i czeka aż red cherry nasypią jej do pyska! Ale chyba się denerwują bo już nie są pomaranczowe tylko zielone,ile one muszą jeść dziennie?
................................................................................................................................


Tobik1
Administrator

4440091
Skąd: Kcynia
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 176
IP: 83.238.65.90
E-mail PW

u mnie wpierdzielaja bez przerwy mysle ze nie masz sie co za wiele przejmowac
................................................................................................................................

Cukierpudel
Administrator


Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 195
IP: 82.152.231.153
Notka: 2 zastepca
E-mail PW

Nie wiem czy to dobry pomysł ale żółtko z jajka (na twardo) ma tendencje do rozpuszczania się w wodzie. Mogłabyś spróbować go jako pokarmu. Ma też tendencje do usyfiania wody , więc trzeba by nim karmić ostrożnie.

................................................................................................................................

polobis
Użytkownik


Zarejestrowany: 09-09-2007
Posty: 118
IP: 83.9.152.56
E-mail PW

są jakieś specjalne proszki dla krewetek filtrujących. Nie trafiłem, słyszałem tylko... Ja u siebie nie dokarmiam, znaczy jedzą co nasypię, pływaki też są niezłe, ale u mnie mają gdzie pływać :-) Poszukiwanie parki mija się z celem... one jak amano w słonej wodzie... :-( In plus jest informacja, ze jest to najdłużej żyjąca krewetka słodkowodna - dociąga w dobrych warunkach nawet do 10 lat!!

...........................................................................................................................


batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

A ja nadal zastanawiam się nad tym dlaczego one są takie różne,grubas szybko skumał,że jak leży pokarm na kamieniu to nalezy się na nim położyć i wepchać tam wszystkie antenki,ona w ogóle nie filtruje,tylko je z podłogi otwartymi parasolkami skierowanymi w dół jedzie jak auto do mycia dróg,na niskim podwoziu,potem oblizuje i od nowa,druga zachowuje się jak niewidoma,nie je z podłogi nawet jak stoi na tabletce, tylko w końcu wylazła i zawisła na rurze i kieruje ruchem.
A jak to jest A. Moluccensis i A. Spinipes? Czy ktoś potrafi je rozróżnić? One się nawet nie lubią ,nie podchodzą do siebie,w sklepie ta gruba jako jedyna stała przy szybie ,a reszta wisiała na gąbce,jutro dam nową fotkę
...............................................................................................................................


batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

znalazłam dzisiaj 2 red cherry zdechłe,z czego jedna wyglądała jakby skręciła kark,sama na bank nie zdechła,miała ciało złapane w pół i zgięte,czy filtrująca mogla ją załatwić?Już 2 złapała przez pomyłke ale ich nie zjadała,raz zjadła slimaka ale go wypluła hehe,gruba ma niezły apetyt
................................................................................................................................


polobis
Użytkownik


Zarejestrowany: 09-09-2007
Posty: 118
IP: 83.20.157.136
E-mail PW

jak rzuciła pancerzem, a gruba akurat przycisła parasolką... wypadek przy pracy...
.................................................................................................................................


batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

Gruba nie chciała jeść cały dzień,więc myślałam że zdycha z przejedzenia albo ma zamiar wypluć pancerz,wracam do domu a tu trup gigant! Mało nie dostałam zawału,zrzuciła pancerz tak idealnie,że wyglądał jak krewetka,po wyciągnięciu jest sztywny i się nie rozpada,ale jazda,gruba siedzi w korzeniu i nasiąka hehe,widziałam,że zrobił się jej pasek na plecach ,zobaczymy czy zostanie.
Druga siedzi od 8 rano na siatce i filtruje przy wylocie aquaszuta,głupia czego ona szuka w strumieniu przefiltrowanej wody wypadającej pod dużym ciśnieniem,żeby tylko nie zdechła z głodu,bo nie schodzi na ziemie i nie mam jej jak nakarmić!
...............................................................................................................................

Adekm89
Administrator

1775813
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 183
IP: 212.2.99.42
E-mail

nie martw sie batmanko nie zdechnie, jak bedzie głodna to sie przemiesci...

a czego ona tam szuka?? hmmm... moze sczescia??
...............................................................................................................................


batman
Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 204
IP: 84.40.136.180
E-mail PW

Znalazłam dzisiaj grubą,jest w kolorze szarym i wyszła się najeść,jak ją kupowałam to była kaleką,ktoś jej odgryzł 2 wąsy ale widzę,że jej odrosły i macha nimi zadowolona :-) Chuda 2 doby już siedzi w jednym miejscu ,ale się uparła
................................................................................................................................

Adekm89
Administrator

1775813
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 183
IP: 212.2.101.19
E-mail PW

wiesz krewetka tez stworzenie:)
moze ma jakies humorki...
heh. bedzie dobrze:)
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości