Krewetki Morskie

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Krewetki Morskie

Postprzez B2irdy » Cz 17 sty, 2008 01:00

Bardzo interesujące stworzonka, trochę o nich poczytałem, sam ich nie posiadam. Może ktoś z forumowiczów zna jakieś ciekawe ich rodzaje, ja pozwoliłem sobie je opisać tzn. 3 rodzaje z czego jedna jest krewetką choć jest tak nazywana, zapraszam http://www.krewetkarium.fora.pl/krewetk ... 16.html#33

Od wczoraj wyszukałem trochę info na temat krewetek morskich co pozwoliło mi opisać 15 gatunków, znalazłem nawet krewetkę z Polskiego Bałtyku, jakiś Pan ją odłowił i hoduje ją u siebie w domu, wymagań chyba dużych nie ma bo hoduje ją w wodzie z zatoki gdańskiej, krewetka się rozmnaża bez problemu ponoć.
Ostatnio edytowano Pn 21 sty, 2008 17:09 przez B2irdy, łącznie edytowano 1 raz
B2irdy
Avatar użytkownika
B2irdy
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Cz 06 gru, 2007 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Allex » Cz 17 sty, 2008 18:11

Właściwie to na naszym wybrzeżu można spotkać chyba z 4> gatunków krewetek z czego bodajże 3 są inwazyjne. P. elegans od lat jest sprzedawana jako żywa "krewetka karmowa" w plastikowych tacko-woreczkach. Kosztują kilka zł za paręnaście sztuk. Sporadycznie trafiają się opisy na forach, gdzie ktoś kupił prawie za bezcen te krewetki i je sobie hoduje w domowym akwarium. Jest bardzo tolerancyjna co do zasolenia dlatego może dłuższy czas wytrzymać w słodkiej wodzie. Również bywa spotykana w zbiornikach rafowych.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez hafu » Pn 21 sty, 2008 16:33

wczoraj widziałem na Dicovery jak krewetka Lysmata aboinensis weszła gościowi do buzi wyczyścila mu między zębami i wyszła :shock: fajnie to wyglądalo :mrgreen:
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez batman-ka » Pn 21 sty, 2008 23:27

Jestem maniaczką takich programów na discovery,ostatnio widziałam jak facet udawał krewetki czyszczące agresywne ryby.Ryby otwierają "paszczękę" i czekają aż krewety wpłyną do środka jak u dentysty:P Na zewnątrz czyściły równie dobrze.Nurek wkładał rękę murenie do "paszczęki" udając ze jest krewetką i nawet żadna go nie ugryzła,podobno uwielbiają krewetkowe pieszczoty:-))
U mnie samce red cherry są takie upierdliwe,jak czyszczę akwarium obsiadają moją rękę i skubią ,nawet jak je ściągam z ręki szybko wracają,może myślą,że włoski na rękach to robaki:P
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PABLO » Wt 22 sty, 2008 10:32

no to batmanka to orangutan(takie owłosienie:) :P ja teżuwielbiam takie kanały
hehehe a mnie sie to podoba jak łażą iczyszczą mi łape:) moja siostra to uwielbia.

ps mnie sie niesamowicie podoba krewetka Mantis shrimp :D tylko nie miałbym serca wrzucić jej coś żywego.
Ostatnio edytowano Wt 22 sty, 2008 10:34 przez PABLO, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Allex » Wt 22 sty, 2008 21:51

Najlepsze są krewetki pistoletowe. Strzelają swoimi szczypcami tworząc pęcherzyk kawitacyjny i samą falą uderzeniową potrafią zabić małe zwierze. Inny rodzaj, krewetki boksujące spokrewnione z modliszkowymi, mają małe buławki na szczypcach i choć są niewielkie, potrafią takim uderzeniem zbić szybę w akwarium. O złamaniu palca właściciela nie wspomnę.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron