atyopsis Mollucensis

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

atyopsis Mollucensis

Postprzez damian120 » Cz 27 gru, 2007 16:47

Zostałem szcześliwym posiadaczem 3 takich fajnych stworków.
Zdziwiło mnie troche ich zachowanie.Najpierw wszytskie sie pochowały-normalne muszą przywyknąć do nowego otoczenia.Potem jedna (samiec?) ochoczo wzieła się za filtrowanie w miejscu najsileniejszego prądu wody- na falującym liściu Nurzańca pod samą taflą wody :-) Drugi stworek (chyba samice) jest dość płochliwy i przeszukuje parasolkami podłoże.Gdzieś czytałem co to oznacza ale z tego co pamiętam to nic dobrego.3cia krewetka siedzi bez ruchu w jamie korzenia.
Mam nadzieje że to normalne zachowanie, krewecie sie przyzwyczają i na dniach wszytskie zasiądą w dogodnym miejscu i pogrążą się w filtracji :-)
Jak zachowują się wasze filtrujące? pytanie głównie do batmanki :lol:
Jeszcze w tym tygodniu w moim akwarium pojawią się Red Cherry a w następnym amano,które mam nadzieje pomogą mi walczyć z glonami. I tak choroba krewetkowa powróciła :-)
Pozdr
Damian
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez PABLO » Cz 27 gru, 2007 16:58

a jaki masz baniaczek ??
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez damian120 » Cz 27 gru, 2007 18:25

112l
obsada 18 neonów czerwonych
1 kosiarka
i w/w krewetki
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » Cz 27 gru, 2007 20:14

Krewety filtrujące są różne z charakteru i często zmieniają swoje zachowania.U mniej jedna siedzi cały dzień w norze,ta gruba ,wychodzi na jedzenie wieczorem i je tylko z ziemi,druga lubi biegać po akwaium i szukać miejsc gdzie prąd wody jest duży,tam się wspina i filtruje,prawie nigdy nie je z ziemi,trzecia to gabonensis,ona jak nie jest w norze to gania się z grubą wokół korzenia,obie zrobiły się terytorialne.
Samiec filtrującej ma drugą parę "nóg" o wiele większą i grubszą od samicy,ja mam raczej 3 dziewczynki:-) samce trudno dostać w sklepie choć nie wiem czemu.
Czasem szukają na ziemi jedzenia co oznacza,ze są głodne,więc nic dobrego,moja kreweta zawsze jest głodna,dlatego co miesiąc zmienia pancerz,choć podobno to za często,więc ją przekarmiłam.
Kup im tabletki dla glonojadów im większe tym lepsze np.sera viforno albo tropical supertabin,vegetabin,spirutabin,żeby z dna mogły jesć pokarm do woli i rzucaj koło nich,to się nauczą jeść na komende jak moje hehe
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 12:51 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron