Amano,znowu jajka?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez Allex » Wt 25 gru, 2007 02:25

batman-ka napisał(a):Allex,a jest jakas inna niz "oceaniczna" i kamienna?Kamienną to w sklepie spożywczym dają,ja mam na myśli akwarystyczny,czy sól morska akwariowa jest też różna?

Rodzajów soli jest tyle, ile kopalni lub solanek. W tym przypadku chodziło mi o niejodowaną. Morskich soli jest cała gama. Różnią się nieco proporcjami pierwiastków, a nawet obecnością (lub brakiem) glonów i bakterii. Do tego dochodzą sole dezynfekujące o różnych ciekawych kolorach, które nie za bardzo nadają się do zasalania.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez batman-ka » Wt 25 gru, 2007 11:54

To jaką mam sól kupić dla amano,jakiś konkretny miernik zasolenia do tego?Allex bawiłeś się kiedyś w rozmnazanie w słonej wodzie?Na wigilię gabonensis wyskoczyła z pancerza i jest teraz biała jak śnieżynka .Natomiast filtr tetry spisuje się coraz gorzej 3 dni od czyszczenia rur i filtra musiałam zdjąc pół deszczowni,bo nie ma ciśnienia w ogóle i woda nie daje żadnych bąbelków uderzając w wodę,takie są spadki ciśnienia-to jest największa chała jaką miałam
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 12:59 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Allex » Wt 25 gru, 2007 14:06

Bawiłem się tylko w rozmnażanie artemii. Dla krewet wystarczy pewnie zwykła sól kamienna niejodowana albo sól oceaniczna, jeżeli chcesz dodać też inne pierwiastki. Jakiej marki to chyba nie ma większego znaczenia, amano to nie koralowce wrażliwe na najmniejsze wahania zasolenia.

Co do miernika - spraw sobie hydrometr. Są dostępne już od niecałych 20 zł. Podziałka dokładnie wskaże optymalne morskie zasolenie.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez batman-ka » Wt 25 gru, 2007 23:49

Mam sól morską z adriatyku hehe,w 3 rodzajach też morska,ciekawe czy by zdechły w takiej,w końcu to morska sól wytwarzana na cyplu koło vieste,byłam tam w basenach solankowych i widziałam jak ją robią:P
miernik 17 zeta z termometrem u mnie kosztuje
akwa to moze kupie małe pewnie z 10 zeta
Obrazek

bardziej boje sie ze zdechnie w malym akwarium,ona jest naprawdę olbrzymia,strasznie rośnie,już ma maksymalne wymiary albo i większe,zobaczcie na powiekszeniu wygląda jakby robiła niebieską "kupkę"hehe
Ostatnio edytowano Wt 25 gru, 2007 23:53 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Allex » Śr 26 gru, 2007 01:36

To nie kupka, to część jelita. Moje mają takie same.

Szefowo! Czemu szefowa ma tyle syfu w dnie? Sprzątać się nie chce? :-P
Ostatnio edytowano Śr 26 gru, 2007 01:39 przez Allex, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez batman-ka » Śr 26 gru, 2007 11:21

Szefowa nie ma tyle syfu hehe,to tabletka vegetabin wdeptana przez krewety między kamyki,to znaczy to zielone :P reszta moze troche usyfiona ale odmulałam 2 dni temu hehe
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron