pudełko

Zrób to sam...

Moderator: =Fresz=

pudełko

Postprzez tomek.b » Pn 25 lis, 2013 09:05

Wysyłając styroboxy z krewetkami, pomyślałem że dobrze byłoby zapakowac styrobox w jakieś pudełko aby jeszcze lepiej utrzymac temperaturę.
Problemem bylo, jak znależc pudełko odpowiednich rozmiarów?
Po rozmowie z dobrym kolegą z płockiego forum akwarystycznego (yaapeey), ktory sam robił styroboxy oraz pudełka do nich i wysyłałam glonojady w 5 litrowych bytelkach po wodzie mineralnej, postanowiłem zrobic coś takiego jak na zdjęciach poniżej.
Ameryki nie odkryłem, poszedłem na łatwiznę. Zrobiłem styropianowe pudelko wewnątrz gotowego kartonowego pudła po papierze do drukarek.
Koszt niewielki, trochę kleju polimerowego, styropian 2cm za 2pln i 20 minut roboty.
Sprawdzi się chyba lepiej niż styrobox, zobaczymy!?

1.
Przyciąłem 7cm pudelko z góry aby zmniejszyc jego rozmiar, przez co przesyłka u kuriera będzie tańsza o 5pln.
Pociąłem na kawałki styropian gorącym nożem, nic się nie postrzępiło.
Obrazek

2.
Do dna przykleiłem pierwszy kawałem styropianu.
Obrazek

3.
Do pierwszego kawałka boki, też na klej.
Obrazek

4.
Krótsze boki.
Obrazek

5.
Do wewnątrz dałem dodatkowe wzmocnienia.
Po pierwsze ustabilizowalo to konstrukcję.
Po drugie lepiej ją uszczelniło.
Po trzecie worek nie będzie ostro latał.
Tutaj poszło dużo kleju.
Obrazek

6.
Przykrycie takich samych rozmiarów jak kawałek na spodzie.
Mam je zamiar zamontowac na klej albo szpilami do bocznych ścianek.
Tutaj będzie kilka dziurek, aby dostawało się do środka ciepłe powietrze z heatpacka, który położe właśnie na tym elemencie. Krewetki będą mialy cieply sufit.
Obrazek

7.
Heatpack zamontuję na taśmę a po bokach pudełka zrobię po jednaj dziurce aby był dostęp powietrza, ponieważ bez niego heatpack przestaje działac.
Obrazek

8.No i przykrycie, a potem już pozostaje dobrze to okleic i zapakowac.
Obrazek

Jeśli komuś przyjdzie do głowy jak to udoskonalic bardzo proszę o sugestie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: pudełko

Postprzez batman-ka » Pn 25 lis, 2013 12:05

Ja często robiłam takie pudełka do wysyłek autobusem zimą,tylko miałam grubszy styropian,wykrawałam 4 ściany ,oblepiałam taśmą ,potem dno na całość i górę też na całość ,w środek stawiałam przegrodę w poprzek i robiły się 2 komory na 2 worki stojące ,wymiary dostosowałam do worków zawiniętych w gazety ,żeby nie latały ,całość oklejałam taśmą albo folią strecz .
Temp zimą worków 20*c po transporcie pks
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: pudełko

Postprzez SUHY » Pn 25 lis, 2013 13:39

Jak mi wyjdą styroboksy robię tak samo , mam sporo kartonów i styropiany 5cm .Ostatnio dostałem info że woda w mojej przesyłce miała taką samą temperaturę jak w innej paczce z styroboksem + heat pack .
Oczywiście zawsze dość konkretnie owijam streczem .
Ostatnio edytowano Wt 26 lis, 2013 10:53 przez SUHY, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: pudełko

Postprzez totome » Pn 25 lis, 2013 22:01

Styropian 5cm w wielkości ok. 30x30 , to odpad przy docieplaniu budynków , można go dostać za free , a izolacyjność termiczna dużo większa niż styroboxów . Gdyby ktoś miał problem z dostaniem zapraszam na priw , mam do bólu :-D
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: pudełko

Postprzez tomek.b » Wt 26 lis, 2013 09:39

Zastanawiam się już troche czasu czy jak dam heatpacka na przykrycie w którym zrobię dziurki to spełni on swoją rolę?
Raczej powinien, chyba?!
No bo jak dam do wewnątrz i dopiero przykryję to najpierw może mocno ogrzać wodę, rozgrzewa się on przecież do 30-40 stopni a potem przestanie działać ze względu na brak tlenu, więc bez sensu.
Proszę o porady.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: pudełko

Postprzez =Fresz= » Wt 26 lis, 2013 10:20

Albo przegroda albo zawinąć w jakiś materiał. Dobrze jest zawinąć w szarą gazetę worek z krewetkami i na sam koniec cały karton do przesyłki a na to strecz. Tylko żeby nas koszty przesyłki nie przerosły :-P

Papier to bardzo dobry izolator. Ja będąc we Włoszech na plaży w 40 stopniach upału zimną butelkę z lodówki zawijałem w gazetę i po 4h woda jeszcze była chłodna a butelka bez papieru po pół godzinie można było wylać bo do picia się nie nadawała.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Odp: pudełko

Postprzez Eriol » Wt 26 lis, 2013 11:04

Potwierdzam to co kolega wyżej napisał na odnośnie gazety w formie izolatora. Moge nadmienić jeszcze iż zawodowi kolarze, podczas np. Tour de France lub innych topowych zawodów, jezdżąc w alpach, podczas dlugich zjazdów wkłdają pod koszulę właśnie stare gazety :-). Nie żadne nowinki technologiczne rodem z NASA tylko poprostu gazete...

Wysyłane z mojego GT-B7510 za pomocą Tapatalk 2
Eriol
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr 02 paź, 2013 11:18

Re: pudełko

Postprzez tomek.b » Wt 26 lis, 2013 13:50

=Fresz= napisał(a):Albo przegroda albo zawinąć w jakiś materiał. Dobrze jest zawinąć w szarą gazetę worek z krewetkami

A heatpack luzem do srodka pudełka koło tych zawiniątek?
Za mocno ich nie ogrzeje?
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: pudełko

Postprzez ByQ » Wt 26 lis, 2013 14:15

Tez kupowalem kiedys najgrubsza gazete na stacji benzynowej jak na moto zmarzlem :)

Czy sloik nie bedzie trzymal lepiej ciepla niz worek, czy nawet dwa worki jeden w drugim? W koncu ceramika ma dosc mala przewodnosc cieplna
ByQ
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt 17 cze, 2011 09:04
Lokalizacja: Śkąsk

Re: pudełko

Postprzez =Fresz= » Pn 02 gru, 2013 10:04

Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: pudełko

Postprzez mario71 » Wt 03 gru, 2013 20:41

mario71
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pn 24 gru, 2012 20:25

Re: pudełko

Postprzez jakub » Pn 09 gru, 2013 18:35

Pytanie w związku z paczkami. Oklejam zawsze karton taką taśmą :
Obrazek
dziś na poczcie co mnie bardzo zdziwiło Pani obsługująca powiedziała, że albo zerwę taśmę albo będę musiał dopłacić za "ostrożnie" co wiąże się ze sporym kosztem. Zdarzyło się wam coś podobnego? Do tej pory im to nie przeszkadzało, a w przypadku opcji ostrożnie naklejają przecież swoje dodatkowe oznaczenia.
jakub
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn 16 kwi, 2012 20:15

Re: pudełko

Postprzez tomek.b » Pn 09 gru, 2013 19:38

Te naklejki sa bardzo podobne do tych co nalepiają na Poczcie. Paczka "ostroznie" kosztuje 21pln do 2 kg a powyzej 25,50, reszty nie znam. Wydaje mi sie, ze maja prawo nie przyjac paczki z takimi naklejkami bo mozna je pomylic z orginalnymi.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin


Powrót do PROJEKTY DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron